Sokolka Horka B podzim 2019

Sokolka Horka B - FC Nasa 5:2 (2:0)

Sestava: Korhoň Michal - Vlček Pavel, Škop Martin, Přidal Vlastimil, Kusý Miroslav

Branky: Kusý Miroslav 2x

Do utkání jsme vstoupili aktivněji. Hrozili jsme především z autových vhazování a z rohových kopů. Při jednom takovém Mira chytře poslal dloubáček přes všechny hráče. Míč si našel Vlasťa, v těžké pozici míč netrefil dobře. Domácí vyrazili do smrtícího brejku, který útočník vyřešil nejlíp, jak mohl. Šídlem poslal nechytatelně míč k tyčce a otevřel skóre zápasu. Stav 1:0. K vyrovnání jsme nebyli daleko. Škofin vybojoval balón. Potáhnul jen dva kroky a vypálil. Tyčka zachránila brankáře od inkasování. Druhou výbornou příležitost měli naši záhy. Škofin dlouhým míčem před bránu našel Vlasťu, jeho hlavička letěla přesně k tyčce. Gólman se vyznamenal a nádhernou robinzonádou zneškodnil gól. Mira to zkoušel střelou od lajny, trefil přímo gólmana. Co se nepodařilo nám, domácím klaplo na jedničku. Autové vhazování trefil útočník volejem přesně a navýšil vedení na 2:0. Kluci makali dál. Mira se doslova proháčkoval od lajny až do střelecké pozice, střelu zablokovali obránci. Příležitost ke snížení stavu měl Vlasťa. Perfektně vystihnul špatnou rozehrávku soupeře. Tváří v tvář nastřelil domácího brankáře. Pája oslovil Miru míčem po lajně, následná bomba opět skončila na tyčce. Pája opět v akci. Klička do střelecké pozice, obrana opět blokuje. Vlasťa vybojoval, střelu mířící k tyčce lapil gólman. Na druhé straně se do šance dostávali domácí. Miša byl z brány včas venku a nohama likviduje zakončení. Do dvojitého zakončení se dostal Mira. Nejprve vyslal střelu od lajny, gólman vyráží. Mira doběhl vyražený míč, vyhrál i hlavičkový souboj, bohužel trefil gólmana do nohou. Pája dlouhým autem našel přesně nohu Vlasťu, střela šla vedle tyčky. Škofin to zkoušel šídlem, mezi tři tyče se nevlezl. Poslední akci první půle měl na svědomí Škofin s Mirou. Prvně jmenovaný oslovil Miru, ten dělovkou málem přepůlil břevno. Poločas tedy skončil stavem 2:0.

Začátek druhé půle byl ve znamení obléhání naší brány. Náš nepropustný blok neohroženě blokoval všechny střelecké pokusy. Domácí si cestu přesto našli. Útočník se šťastně dostal k míči a šancí nepohrdnul. Stav 3:0. Bylo to opravdu frustrující. Naši kluci hráli a soupeř střílel góly. Zápas ale kluci nevzdali. Škofin s Vlasťou dělali neplechu ve vápně. Škofin se nakonec dostal k zakončení. Na dlouhou nohu stihnul poslat míč po zemi. Gólman nohou ale stihnul zasáhnout. Dlouhý míč za polovinu hřiště přiťuknul Škofin elegantně prsama Vlasťovi do běhu. Skákající míč Vlasťa nezkrotil, aby mohl kvalitně zakončit. Krásnou kombinační akci nám předvedli domácí. Postupným útokem takřka na jeden dotek dokonale rozebrali naši čtveřici. Finální přihrávku mířící před prázdnou bránu naštěstí útočník netrefil, a tak se skóre nenavýšilo. Kluky to nakoplo. Protiútok vedený Vlasťou zakončil Mira tak razantně, že míč dostal za záda brankáře i s nohou obránce, který se mu ve skórování snažil zabránit. Stav 3:1. Miša vyrazil střelu a založil tím brejk pro Páju. Pája to vzal sám na sebe a protancoval celým hřištěm. Vypustil projektil, jenž jen těsně minul levou šibenici. O malou chvíli si to naši borci vynahradili. Vlasťa vezl náš útok. Předal Pájovi, ten ideálně pod sebe, kde nabíhal z druhé vlny Mira. Cíleně utaženou střelou trefil přesně k tyčce a snížil stav utkání na rozdíl jediného gólu. Stav 3:2. Pája se rval jako lev proti přesile, dokonce se dostal i ke střele, leč neúspěšné. Úplně zapomenutý Pája na hranici vápna dostal přihrávku. Zády k bráně nedokázal tuto šanci přetavit v gól. Obrovskou euforii v našich řadách vyvolala následná akce. Pája vhodil aut do ohně. Mira svedl vítězný souboj s domácím obráncem a míč se třepotal v síti. Euforii utnul pan rozhodčí, který nám branku pro faul neuznal. To nám vzalo doslova vítr z plachet. Domácí převzali iniciativu. Míč letící před bránu chtěl zastavit Škofin. Natahoval krk jak labuť. Žel na něj nedosáhnul a míč se dostal k útočníkovi. Halfvolejem nedal Mišovi šanci. Stav 4:2. Miša byl na konci utkání v permanenci. Nejprve výborně vyrazil bombu mířící k tyčce. Na další zakončení už byl ale krátký. Útočník si chytře posunul míč mimo dosah Mišu. Prázdnou bránu už nebyl problém trefit. Stav 5:2. Poslední akce. Pája - Vlasťa - Pája na míč nedosáhnul. Utkání končí stavem 5:2.

Zápas to byl pro nás složitý. Hráli jsme bez střídání a na konci nám logicky došly síly. Určitě se nemáme za co stydět, protože jsme domácí solidně potrápili. Poklonu klukům složil po utkání i soupeř, což hovoří za vše.