Sokolka Horka B - FC Nasa

Dne 3. 11. 2017 jsme se v rámci 10. kola představili na hřišti v Horce proti tamnímu týmu Sokolka Horka B. Jako první se osmělili naši kluci, konkrétně Pitrs. Jeho střela byla hodně nebezpečná, gólman vyrazil míč jen k Laďovi, jeho kličku gólman vystihnul a šanci zneškodnil. Další střela Pitrse opět neskončila v bráně, neboť gólman byl včas na zemi a stihnul ji vyrazit. V další příležitosti se objevil znovu Pitrs, jehož našel přesnou přihrávkou z rohového kopu Pája. Pitrs tentokrát nedal gólmanovi žádnou šanci a my se dostali do vedení. Stav 0:1. Domácí zahrozili hned v zápětí. Nutno dodat, že jsme měli veliké štěstí. Střela skončila na tyčce a Miša následnou dorážku vytěsnil na rohový kop. Miša musel znovu předvést své umění v krátkém časovém sledu a vynikajícím zákrokem udržel vedení pro naše mužstvo. Kritickou chvíli jsme přežili a tak si kluci vzali opět slovo. Laďa přiťuknul míč Paulovi, ten si krásně navedl míč na levou nohu a nezadržitelně skóroval. Stav 0:2. Další střelu levačkou vyprodukoval Luďa, střela neměla potřebnou razanci. Kluci se dostali do brejku tři na jednoho. Celou akci režíroval Nike, který předal Luďovi, Luďa na Pitrse a zakončení šlo těsně vedle šibenice. Domácím jakoby tohle varování nestačilo. Následný brejk tentokrát po trase Pitrs - Paul - Laďa už gólem skončil. Stav 0:3. Kluci byli v laufu, důkazem toho byla další krásná akce. Pitrs křížným míčem našel Paula, ten střelu z voleje doplněnou o jeho hlášku Matič míč netrefil. Domácí zápas nevzdávali a při další jejich střele jsme měli štěstí. Útočník trefil jen spojnici břevna a tyče. V další příležitosti se objevil Luďa. Vymotal dva obránce, naneštěstí mu do střely stačil šáhnout další protihráč, a tak se skóre neměnilo. Olda se snažil také zapsat do statistik utkání a málem se mu to povedlo. Střelou šídlem nadělal značné problémy gólmanovi domácích. Hra se rychle přelila na druhou stranu a tentokrát se štěstí usmálo na domácí. Střela se odrazila od tyče přesně před hráče domácích a ten neměl problém uklidit míč do prázdné brány. Stav 1:3. Poločas se pomalu chýlil ke svému konci. Paul si vzal slovo ještě jednou a je potřeba říct, že střela z přímého volného kopu nebyla vůbec marná. Domácí následně vychytal skvělý Miša. Ten musel být bleskurychle na zemi a nepříjemně tečovanou střelu zastavil. Bohužel v posledních vteřinách se domácí dočkali a snížili stav na 2:3. Tímto výsledkem skončil první poločas.

O poločase jsme se snažili uklidnit, protože to nebylo příjemné ze stavu 0:3 nechat domácí opět nastoupit do utkání. Nicméně jsme pořád vedli, a tak jsme to měli stále ve svých rukách. Jenže člověk míní, Pánbůh mění. Kapitán domácích přešel přes celé hřiště a bombou nedal Mišovi šanci. Stav 3:3. Domácím narostla křídla a najednou jich bylo plné hřiště. Naštěstí Miša včasným vyběhnutím stačil přerušit akci, která vyloženě smrděla gólem. V dalších vteřinám zápasu nám nebylo vůbec dobře. Rozhodčí písknul standartku hned za vápnem a domácím se naskytla veliká příležitost zápas otočit. Miša však skvěle vyhodnotil situaci a zmenšením úhlu střelci míč za záda nepustil. Konečně jsme se dostali ke slovu i my. Luďa našel z rohového kopu Páju, hlavička šla nad bránu. Domácím se podařilo dílo dokonat při dalším brejku. Špatně rozebraní hráči domácích zakončili povedenou akci gólem. Stav 4:3. Špatně to s námi vypadalo, jen co je pravda. Jenomže tenhle tým má obrovskou vnitřní sílu, což dokázal několikrát za tuhle sezónu. Pitrsův přímák mířil z úhlu jen do gólmana. Další akce byla z říše snů. Luďa rozdělil míč do lajny na Paula. Paulova razantní přihrávka letěla přímo před bránu, kde sprintoval rozjetý Pája a mohlo se začít od znova. Stav 4:4. Důrazný Pája vyhrál hned dva své souboje a řítil se sám na gólmana. Udělal to nejlíp, jak mohl. Periferně si všimnul dobíhajícího Laďu. Předložil mu ideálně přihrávku a Laďa i s přispěním tyčky otočil vedení na naši stranu. Stav 4:5. Domácí se snažili rychle srovnat. Při jednom útoku, který vedl jejich gólman, přišli zásluhou Paula o míč a dílo dokonal Vlasťa do prázdné brány. Stav 4:6. Domácím nadále v útocích pomáhal gólman. Střely, které vyprodukovali, však nezničitelně blokovali naši borci. Naopak Pája našel Paula a vedení se rázem navýšilo. Stav 4:7. Při dalším brejku utekl Vlasťa s Luďou a druhý jmenovaný dal definitivní tečku tomuhle utkání. Stav 4:8. Své další šance nevyužili jak domácí, tak my. Tohle všechno znamená konečné skóre 4:8.

Zápas to byl velice těžký. Začátek naše dominance a celkem pohodlné vedení. Domácí ukázali velikou vůli a skóre otočili. Naši borci jsou ale velice silní mentálně, a tak si vítězství a dva body stoprocentně zasloužili. Misi dvou venkovních zápasů jsme zvládli na jedničku, a tak se dál můžeme vyhřívat na druhém místě tabulky.