Sokolka Horka A podzim 2019

FC Nasa - Sokolka Horka A 0:1 (0:0)

Sestava: Korhoň Michal - Vlček Pavel, Hlavinka Petr, Přidal Pavel, Vyhnálek Luděk, Látal Pavel, Kusý Miroslav, Dvořák Vladimír

Do zápasu jsme vstoupili lépe my. Mirovu bombu s obtížemi vyrazil gólman přímo před Paula. Jeho dorážku levačkou stačil strážce hostující brány také zlikvidovat. Miša v naší bráně výborně četl hru, vyběhnul daleko ze svého území a přerušil akci soupeře. Dobrou utajenou přízemní střelou se snažil zaskočit brankáře Paul, ten se nenechal nachytat a pokus vyrazil. Gólman hostí vydatně pomáhal svému mužstvu i hluboko v poli. Při jednom takovém jeho výpadu jej skvěle na půlce zablokoval Pitrs. Jeho zakončení z poloviny hřiště ještě stačil nohou líznout obránce a střela skončila na tyčce. Další závar měl na svědomí Nike, střelu namířil přímo do brankáře. Pája s Luďou rozjeli další kombinaci, zakončení opět likviduje brankář. Přímý volný kop v našem podání zahrával Paul. Přihrávkou oslovil Miru, jeho projektil zastavila spojnice břevna a tyče. Pitrs potáhnul míč až od našeho vápna. Elegantně prošel až do střelecké pozice. Střelu vyrazil gólman nohou. Kluci to zkoušeli dál. Pája dlouhým autem našel Miru, ten byl v souboji zablokován. Laďa se dostal do úniku, přesnou přihrávkou pod sebe našel Pitrse, střela byla zblokovaná na tyčku. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Náš brejk táhnul Paul, přihrávka adresovaná Mirovi byla o něco delší. To stačilo, aby gólman zmenšil střelecký úhel a nohama zabránil brance. Závěr patřil opět našim klukům a brankáři hostí, který postupně zlikvidoval pokusy Miru a Pitrse. Poločas tedy končí smírně 0:0.

Ve druhé půli se soupeř zmátořil a měl jako první velkou šanci. Miša včas zcvaknul betony a nepustil míč za svá záda. Další nebezpečný pokus hostí zablokoval Paul. Hosté do toho šlapali a naskytla se jim možnost brejku. Zakončení bodlem jen těsně minulo Mišovu bránu. Na druhé straně oslovil Pitrs Laďu, ten cpal střelu mezi nohy brankáře - míč se nedokutálel za čáru. Paul si vyměnil míč s Pájou, střela mířila nad bránu. Hosté se opět dostali do střelecké pozice. Nebezpečnou přízemní střelu skvěle vyrazil Miša na rohový kop. Na druhé polovině hřiště tlačil Mira přihrávku na volného Laďu, obránce v poslední chvíli zasáhnul a míč odkopl do bezpečí. Laďa byl blízko gólu i v následující akci. Hlavičkou tečoval před gólmanem, ten reflexivně stačil zasáhnout. Výborný přehled a nebojácnost nám ukázal Miša. Až na polovinu hřiště vysprintoval pro balón, navíc jej poslal z jedničky přímo na bránu, tam žel zasáhnul obránce a střelu vyrazil mimo hřiště. V dalším pokračování utkání přebral míč útočník hostí. Tančil v blízkosti našeho pokutového území. Naši kluci se nechtěli dopustit faulu a snažili se soupeře vytlačit a vyblokovat. Tomu se však z otočky povedlo trefit míč tak přesně, že Miša byl bez šance. Stav 0:1. Kluci obratem vystartovali na půlku soupeře. Obrovský závar ukončil Pája střelou do boční sítě. Utkání se nezadržitelně řítilo ke konci. Paul vybídnul průnikovou přihrávkou Páju, tomu míč odskočil. Poslední příležitost měl na kopačce Pája po přihrávce Paula. Musím říct, že trochu symbolicky střelu vyrazil gólman a stanovil tím konečný výsledek 0:1.

Utkání jsme měli rozehrané slušně. Zejména v první půlce jsme byli jednoznačně lepším týmem, ztroskotali jsme však na gólmanovi hostí. V druhé půlce soupeř hru vyrovnal, byl možná malinko lepší. Hosté ukázali kvalitu a jednu ze svých příležitostí proměnili. My si do tabulky bohužel nepřipisujeme žádný bod.