Sokolka Horka A - FC Nasa

Dne 16. 11. 2017 jsme se představili v Horce proti týmu Sokolka Horka A. Jednalo se o souboj druhého se třetím mužstvem probíhajícího ročníku, a tak se dal čekat vyrovnaný zápas. Začátek zápasu byl jako z říše snů. Vlasťa poslal po lajně Paula, ten předložil míč Luďovi. Luďa si poradil znamenitě a otevřel skóre tohohle zápasu. Stav 0:1. Domácí poprvé zahrozili po chvíli. Pitrsova chytrá ruční brzda v kombinaci s vyběhnuvším Škofinem znamenala zneškodnění první příležitosti soupeře. V další šanci se objevili naši kluci. Přímý volný kop rozehrál Pája na Renču, spousta odrazů, soupeř měl tentokrát štěstí. Domácí dostali stejnou možnost v podobě přímého volného kopu. Tvrdá přízemní střela, Škofin lvím skokem udržel vedení na naší straně. Škofin musel zasahovat i při další tvrdé střele domácího útočníka, opět úspěšně. Jak kluci bojují pro tým, nám předvedl Vlasťa. Rychlý sprint směrem zpátky a následně skvěle načasovaný a provedený skluz zabránil slibně se rozvíjející akci soupeře. Vlasťa tentokrát v opačné roli vybídnul ke skórování Paula, ten mířil vedle. Kluci se snažili navýšit vedení, jenže ztráta míče při našem přečíslení nabídla příležitost soupeři ke smrtícímu brejku. Domácí ho naštěstí nepotrestali. Další možnost ke skórování měl Luďa. Chytře zahýbal rameny, poslal na párek hned tři protihráče a vyslal svoji oblíbenou střelu šídlem. Naneštěstí mu ji stihnul tečovat protihráč. V druhé polovině poločasu a při jasné převaze našeho mužstva jsme špatně přikryli míč, soupeř předskočil našeho útočníka a tváří v tvář Škofinovi nezaváhal. Stav 1:1. Domácí se dostali do laufu. Škofin zmenšením střeleckého úhlu vyrazil střelu, odražený míč se dostal k domácímu útočníkovi, zívala na něj brána bez brankáře. Samozřejmě, že vystřelil, jenže na čáře vykopnul míč Pitrs. Tentokrát jsme měli štěstí my. Po chvíli musel daleko z brány Škofin. Rychlost a odvaha znamenala udržení bezbrankového stavu. Poločas pomalu mířil ke svému konci, když se domácí dostali do dalšího brejku. Útočník to provedl perfektně a nedal Škofinovi žádnou šanci. Stav 2:1. Kluci mákli. Vlasťa poslal po lajně Renču. Nádherná individuální práce a stav byl 2:2. Hodně důležitý gól, protože hned po vstřelení branky ukončil rozhodčí poločas. Stav byl tedy 2:2 po prvním poločase.

Do druhé půle vstoupili lépe naši kluci. Kombinace Luďa - Paul. Střelu vyrazil gólman na rohový kop. Paul zlobil dál soupeře. Krásně se uvolnil a obránci nezbylo nic jiného, než ho faulovat. Zákrok určitě na žlutou, rozhodčí zůstal ledově klidný. V další příležitosti se objevil Laďa, který zůstal sám před brankářem. Zády k bráně se mu nepodařilo zkrotit míč. Svou druhou příležitost měl Laďa hned v zápětí. Řítil se sám na gólmana, ten zachoval klid a s podporou dobíhajícího obránce nedovolili Laďovi překlopit misku vah na naši stranu. Kluci byli jasně lepší. Paul z úhlu minul bránu jen těsně. Další akce. Laďa na polovině hřiště přiťuknul míč patou Renčovi. Hodně předkopnutý míč znamenal nevyužití příležitosti. Domácí se osmělili asi v polovině druhého poločasu. Tvrdá střela mířila přímo doprostřed brány, Škofin neměl velký problém střelu vyboxovat. Kluci rozjeli hodně rychlou kombinaci, na jejímž konci byl Renča. Těsně před ním mírně tečoval míč domácí obránce. To stačilo k tomu, aby soupeř přežil obrovskou příležitost. Konec zápasu nebyl daleko a my se nechtěli smířit s remízovým stavem. Luďa oslovil Paula. Křížná střela skončila na tyčce. Škoda. Domácím evidentně remíza stačila, přesto se na konci zápasu dostali do obrovské příležitosti. Škofin musel daleko ven z brány, navíc do skluzu. Přiznám se, že jsem to viděl hodně špatně, jenže Škofin zákrokem, který jsem nazval Ninja skluz, dokázal zabránit útočníkovi v zakončení. Bravo. Poslední akci slibně rozjel Paul, kterému se nabízel Luďa. V tom zazněla hodně necitlivě píšťalka rozhodčího, který utkání ukončil.

Sérii bez prohry jsme prodloužili i na horké půdě v Horce. Vždyť tu prohrál i lídr tabulky Sedlisko. Bod bereme, i když můj názor je, že jsme byli lepší a remíza je zlatá spíše pro soupeře. Nicméně skončilo to, jak to skončilo, a my se držíme dál na druhém místě tabulky. S respektem tleskám fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.