Sokol Žerotín - FC Nasa

Dne 9. 6. 2018 jsme se představili na hřišti v Žerotíně proti týmu Sokol Žerotín. Jako první se do příležitosti dostali naši kluci. Nike rozehrál autové vhazování na Miru, ten se krásně individuálně proháčkoval mezi obránci, střela skončila na tyčce. Kluci měli další příležitost hned vzápětí. Závar, který způsobili před brankářem domácích, však gólově neskončil. Domácí zazlobili tvrdou střelou téměř z poloviny hřiště. Škofin ji dokázal zneškodnit. Mira utekl po lajně, střelu na přední tyč stačil gólman vyrazit. Domácím se naskytly veliké šance na otevření skóre, Škofin zázračně dvakrát za sebou udržel bezbrankový stav. Renča vybojoval míč pro Miru, střela vedle brány. Výborně zahrané autové vhazování. Laďa načasoval přihrávku na nabíhajícího Páju, střelou z jedné netrefil bránu. Renča presoval dále obránce, opět úspěšně. Zakončení se mu ale nepovedlo, bránu přestřelil. Zkoušel to i Nike. Prošel obranou soupeře, střelu namířil přímo doprostřed branky, kde zasáhl gólman domácích. Protiútok se soupeři vyvedl náramně. Přízemní utajenou střelou nedal útočník Škofinovi šanci. Stav utkání 1:0. S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Renča. Obtočil se kolem obránce, tvrdou střelu stačil gólman vyrazit nad bránu. Domácí se dostali do úniku a útočník se řítil sám na Škofina. Provedl to výborně, ovšem Škofin zákrokem jako Dominik Hašek zabránil jistému gólu – BRAVO. Další příležitost na naší straně. Pája oslovil přesným autem Renču. Střela z jedné mířila vedle brány. Renča v další veliké příležitosti. Řítil se sám na gólmana, nesrovnal ale dobře mířidla a bránu minul. Poločas se pomalu blížil ke svému konci a obě mužstva si připsala po jedné šanci. Nejprve Škofin byl hodně rychle na zemi a střelu dokázal zlikvidovat. Poté se sám na gólmana řítil Mira. Dobíhající obránci ho stihli rozhodit a následnou střelu šídlem mířící doprostřed brány zlikvidoval gólman. Stav po prvním poločase byl tedy 1:0.

Druhou půli začali lépe domácí. Brejk zakončovali tvrdou střelou, Škofin konečky prstů vytěsnil míč nad bránu. Domácí si vše vynahradili o malou chvíli později. Útočník dostal až příliš mnoho prostoru a času. Svou střelou rozvlnil síť naší branky podruhé. Stav 2:0. Bylo však ještě hůř. Nedomluvu v naší obraně dokázal soupeř potrestat a dostal se do tříbrankového vedení. Stav 3:0. Kluci se zkoušeli vrátit do zápasu přímým volným kopem, který po odrazu zakončoval Nike. Ani on nezlomil prokletí domácí branky. Mira krásnou českou uličkou uvolnil Renču, ten tváří v tvář gólmanovi také neuspěl. Za panujícího počasí, kdy slunce pařilo jako o život, kluci nenašli sílu na zvrat utkání. Škofin ještě musel předvést své kvality při střele z přímého volného kopu. Nepříjemnou skákající střelu nepustil mezi nohama za svá záda. Soupeř už utkání dohrál v klidu a my tentokrát odjíždíme ze soupeřova hřiště s prázdnou.

Dnes nám chyběla síla a takový drajv, proto musíme zkousnout porážku. Samozřejmě mrzí neproměněné šance, kterých bylo hodně. Je však potřeba říct, že kluci se snažili, hold každý den není posvícení. Poděkování patří i fanouškům, kteří vážili cestu, aby mohli kluky podpořit.