Sokol Unčovice podzim 2019

Sokol Unčovice - FC Nasa 2:6 (1:4)

Sestava: Škop Martin - Vlček Pavel, Hlavinka Petr, Přidal Pavel, Vyhnálek Luděk, Dvořák Vladimír, Kusý Miroslav, Knebl Pavel

Branky: Dvořák Vladimír 2x, Vlček Pavel, Hlavinka Petr, Knebl Pavel, Kusý Miroslav

Do první příležitosti se dostal Laďa, který si celou akci sám vypracoval. Využil špatné přihrávky u lajny, odstavil si obránce. Na cestě do pokutového území ještě udělal kličku dalšímu obránci a nezadržitelně skóroval střelou na přední tyč. Stav 0:1. Domácí nechtěli zůstat pozadu. Při jejich střele zazvonila tyčka branky, kterou hájil Škofin. Do dvoubrankového vedení nás poslal Mira. Kneblik vybojoval míč, přednesl jej Mirovi, který neměl problém trefit polodkrytou bránu. Stav 0:2. Škofin začaroval svoji bránu znamenitě. Při pumelici domácích nás tentokrát zachránilo břevno. Kouzlo ovšem netrvalo o moc déle. Naši chybu ve středu hřiště potrestali domácí bez slitování a snížili stav na 1:2. Vrátit nám dvoubrankové vedení mohl Paul. Obránce při rozehrávce hravě předskočil, střelecký pokus levačkou minul všechny tři tyče. O chvíli později nám kluci předvedli krásnou akci. Luďa přesným obloučkem po lajně nastartoval Paula. Střela Paula se odrazila od tyčky před brankový prostor, kde byl jako první u míče Laďa. Levačkou poslal míč do sítě a přidal svůj druhý gól v zápase. Stav 1:3. Další nádherná kombinace. Pitrs si narazil s Luďou, střela pouze zatřepala s břevnem. Kluci pokračovali v aktivní hře. Škofin dlouhým nákopem před bránu našel Paula. Ten vyhrál souboj, hlavičkou přiťuknul přímo na nohu Kneblika, který z voleje skóroval. Stav 1:4. Luďa udělal kličku bekovi, finálka mířící na Laďu svůj cíl nenašla, obránce ji v poslední chvíli zastavil. Pitrs poslal po lajně sprintujícího Páju, jeho pobídka před bránu sice nadělala slušnou neplechu, míč jsme však do brány nedotlačili. Domácím se naskytla možnost samostatného nájezdu na Škofina. Ten udržel nervy, útočníka vystál a nohama zabránil míči v cestě do brány. Tohle varování nám nestačilo. Domácí vyrazili do brejku, který už už končil gólem v naší bráně. Škofin byl jako terminátor. Skokem a snad nohou (ani vlastně nevím jak) zabránil jistému gólu. Poslední akci první půle si vzal na paškál Mira. Jako tank prošel přes tři protihráče, jeho střelu bodlem vyrazil gólman. První poločas končí stavem 1:4.

Ve druhém poločase jsme měli první možnost ke skórování my. Škofin oslovil Luďu, střela halfvolejem skončila vedle tyčky. Jako horký brambor se choval míč při zakončení domácích. Škofin jej však nadvakrát dokázal zalepit. Před Mirou se ukázala solidní příležitost ke skórování. Halfvolejem trefil přesně stojícího gólmana, který míč vyrazil na rohový kop. Po chvíli jsme zahrávali autové vhazování. Kneblík přesně načasoval přihrávku na Páju, který hlavou rozvlnil síť po páté. Stav 1:5. Další gólovou nálož vezl Paul. Předal do lajny na Miru, přihrávka před bránu byla zablokovaná. Odrazila se ke Kneblikovi, který se neukvapil. Otočil na druhou stranu na Pitrse. Ten zkušeně vyčkal a v pravý čas prostřelil gólmana. Stav 1:6. Sebevědomí kluků deklaroval Paul. Přímý volný kop z naší poloviny nezahrál vůbec zle. Gólman s obtížemi a pálením v oblasti dlaní míč vytáhnul nad břevno. Individuální akci hodnou Barcelony nám ukázal Laďa. Jeho sólo bylo neuvěřitelné. Klička jednomu, druhému, třetímu a najednou se ocitnul sám před brankařem. Vidina hattricku jej možná malinko rozhodila, žel pro něj mu střelu po zemi gólman nohou vyrazil. Domácí zahrozili z brejku, který nakonec skončil v autu. Míč však letěl rychle zpět do hry a po několika odrazech skončil za zády Škofina. Stav 2:6. Domácí ještě zkoušeli zdramatizovat utkání a nutno dodat, že se jim to povedlo. Úprk útočníka zastavil Škofin skvělým zákrokem, útočník se ještě dostal k míči a vracející se Luďa musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Penalta byla nevyhnutelná. Škofin vs útočník. Škofin byl úspěšný a nohou vyrazil střelu. Euforii na naší straně utnul pan rozhodčí, který nechal penaltu opakovat pro vniknutí hráčů do pokutového území před exekucí penalty. Křivda v našich hlavách byla opravdu veliká. Škofin vs útočník po druhé. Tygří skok na levou stranu, míč vyražený do bezpečí a nával emocí nebral konce. Ano, chápete to dobře, Škofin zlikvidoval i druhou penaltu a stanovil tím konečný výsledek 2:6.

Zápas se nám povedl jak po herní, tak po výsledkové stránce. Body bereme my, poděkování patří i našim fanouškům, kteří vážili cestu.