Sokol Unčovice - FC Nasa

Dne 29. 10. 2017 jsme se představili proti týmu Sokol Unčovice. Z důvodu nezpůsobilosti terénu v Unčovicích se utkání odehrálo na hřišti ve Skrbeni. Musím se přiznat, že jak jsme se dozvěděli o téhle změně, tak se mi lehce ulevilo, protože terén na soupeřově hřišti nám úplně nesedí. Navíc v minulé sezóně jsme oba zápasy s Unčovicemi prohráli a umělá tráva ve Skrbeni nám dávala doslova vítr do plachet. Samozřejmě obrazně řečeno, o tom si něco řekneme v průběhu článku. Počasí moc fotbalové nebylo. Silný, studený vítr šlehal naše naduté tváře (aspoň některé). Do první příležitosti se dostali domácí, kteří zahrávali rohový kop, ten Unčovice nevyužily, stejně jako následnou střelu, jenž šla mimo tři tyče. Kluci pomalu přebírali iniciativu. Paul po uvolnění pálil mimo domácí branku. Druhý pokus stejného hráče vytěsnil brankář na rohový kop. Další akce volala po góle. Vlasťa utekl po lajně, předložil míč před bránu, Laďa se snažil skluzem usměrnit míč do branky, bohužel mu chyběl nějaký ten centimetr. Škofin, který hájil naši bránu pro dnešní utkání, musel vytáhnout hned dva skvělé zákroky, kterými udržel bezbrankový stav. V polovině prvního poločasu jsme měli docela slušné závary, za zmínku stojí střela Luďu, kterou rozvlnil síť domácí branky, bohužel jen boční. Domácí hrající první poločas po silném větru hrozili především dlouhatánskými výhozy brankáře, které většinou končily mimo naši bránu. Gólman byl však natolik trpělivý, pokračujíce známými výhozy se dostal do souboje náš Paul a ten neomylně zavěsil do vlastní branky. Stav 1:0. Renča si udělal místo k zakončení, ale následná střela levou nohou neměla potřebnou razanci, aby skončila za zády domácího brankáře. Další akce našich kluků měla opravdu oči. Renča oslovil Paula, ten předložil Nikemu, gólman byl pozorný a vytěsnil míč na rohový kop. Vítr, ten zloduch dnešního dne, nám zavařil ještě jednou. Dlouhý výhoz gólmana neuvěřitelně zaplaval a následně propadl Škofinovi mezi rukama. Stav 2:0. Jenom jsme kroutili hlavami, domácí v podstatě neměli střelu na bránu a vedli dvoubrankovým rozdílem. Kluci ovšem zápas nevzdávali, souhra aktivní čtyřky ztroskotala na finální přihrávce. Poločas se pomalu chýlil ke svému konci, když se míče zmocnil Luďa, včasnou přihrávkou našel Renču a ten snížil stav na 2:1. Takovýmto skóre skončil první poločas.

Do druhé půle jsme posíleni o kontaktní gól lépe vstoupili my. Paul našel Nikeho a ten neomylně zavěsil. Stav 2:2. Naši kluci jako by rázem dostali křídla a bylo jich plné hřiště. Další nádhernou kombinaci po trase Luďa - Paul - Vlasťa posledně jmenovaný zakončil pouze do gólmana domácích. To byla velká škoda. Domácí se dostávali do brejku, Luďa obětavým skluzem zabránil domácím v pokračování akce. Kluci trošičku polevili, domácí zahrozili hned třikrát po sobě. První dva pokusy neuvěřitelnými zákroky zneškodnil Škofin, třetí naneštěstí skončil v naší síti. Stav 3:2. Situace byla vážná, naši borci ale ukázali vůli zápas zlomit na svoji stranu. Paul nasměroval svoji přihrávku na Vlasťu a rázem to bylo 3:3. Po tomhle vyrovnávacím gólu se do velké příležitosti dostali domácí a Škofin předvedl zákrok z říše snů, kterým nás udržel v zápase - bravo. Přímý volný kop si vzal na paškál Pája. Naznačením střely oklamal domácí obranu, přihrávkou vybídnul Paula k zakončení. Střela škrtla břevno a ochozy jen zahučely. Kluci mačkali soupeře jako citrón. Všichni jsme věřili, že zápas zlomíme na naši stranu. Základ vítězného gólu položil Luďa, který nezištně našel Paula, ten předložil míč před prázdnou bránu Nikemu a střelec utkání se nemýlil ani podruhé v zápase. Stav 3:4. Od téhle chvíle naši borci naprosto dominovali. Dokonce se Pája krásně uvolnil po lajně, včasnou přihrávkou oslovil Laďu, který přidal pojistku a navýšil skóre na 3:5. Při tomhle skóre rozhodčí ukončil utkání.

Tohle utkání bylo náročné nejen z důvodu počasí. Z loňské sezóny jsme na soupeře neměli vůbec dobré vzpomínky, páč nás v obou zápasech pokořil. Navíc naši soupeři v tabulce nezaváhali a svá utkání vyhráli. To vše vytvářelo na naše kluky tlak, se kterým se vypořádali po svém a dva body si za zasloužené vítězství nakonec odvezli. Za bojovnost a houževnatost, kterou v tomhle utkání předvedli, tleskám, stejně jako fanouškům, kteří přijeli podpořit naše kluky.