Sokol Křelov A podzim 2019

Sokol Křelov A - FC Nasa 1:5 (1:4)

Sestava: Korhoň Michal - Škop Martin, Vlček Pavel, Hlavinka Petr, Přidal Pavel, Škop Jaroslav, Látal Pavel, Vyhnálek Luděk, Dvořák Vladimír

Branky: Přidal Pavel 5x

Sezónu 2019/2020 jsme začali v Křelově, kde nás přivítal tamní tým Sokol Křelov A. První nebezpečnou akci založil Miša z brány. Pitrs od něj převzal míč, přes Paula se k prvnímu zakončení dostal náš nový hráč Jarda. Střela z úhlu netrefila zařízení. Domácí nezůstávali pozadu. Rychlou akci kontrovali a Miša musel vytáhnout jeden ze svých excelentních zákroků. Luďa vybídnul přihrávkou Laďu, ten se krásně obtočil kolem obránce, střelu však poslal vedle tyče. Sprinterskou vložku nám ukázal Škofin. Po křídle se urval všem, střela taktéž mimo tři tyče. Lekci z produktivity nám názorně předvedlo domácí mužstvo. Kluci trochu propadli za míč, útočník se dostal k zakončení. Střelu do protipohybu Miša neměl nárok zlikvidovat. Stav 1:0. Kluci odpověděli záhy. Paul našel Jardu, ten míč chytře podržel, vrátil Paulovi a bylo srovnáno. Stav 1:1. Kluci byli v laufu. Pitrs milimetrově přesnou přihrávkou našel naběhnuvšího Paula. Ten si přiťuknul míč na svou levačku a křížná střela za háčky znamenala vedení 1:2. Další kombinaci založil Nike. S Paulem se prosadili u lajny, na střílenou přihrávku nedosáhnul Jarda, a tak se skóre neměnilo. Bleskový brejk na naší straně. Luďa - Pája, ten proti noze Laďovi a bomba žel končí nad bránou. Nike byl dalším, kdo se snažil zapsat do listiny střelců. Projektil z jeho kopačky ten správný cíl o kousek nenašel. Závar před bránou domácích. K zakončení se dostal Jarda, všichni už jsme zvedali ruce nad hlavu, ovšem gólman domácích vytáhnul neuvěřitelný zákrok a radost nám zkazil. Ne ovšem na dlouho. Akce, kde šel míč z nohy na nohu, po trase Luďa - Paul - Laďa - Paul zakončoval do prázdné brány. To bylo kompletní rozebrání soupeře. Stav 1:3. Další krásnou střelu měl na svědomí Luďa. Levačkou obstřelil obranný val, gólman byl u tyčky včas a gólovou střelu vyškrábnul. Smutnit jsme nemuseli. Luďa nachystal míč proti noze Paulovi a ten výstavní šibenicí rozvlnil síť po čtvrté. Stav 1:4. Poločas se pomalu blížil ke svému konci. Miša ještě musel předvést své umění. Venku z branky a na zemi byl včas. Poslední šanci v prvním poločase měl Jarda, opět mu chyběl půlkrok, aby uklízel do prázdné brány. Poločas tedy končí výsledkem 1:4.

Druhou půli začali aktivněji naši kluci. Škofin křížným pasem našel Páju. Jeho akrobatické zakončení bylo efektní, nikoliv však efektivní. Do další krásné akce se zapojila celá čtyřka. Na jejím konci byl Paul, v krkolomné pozici nedokázal dostat míč do sítě. Jarda přebral míč na polovině zády k soupeřově bráně. Přehodil a následně oběhnul obránce. Únik zakončil střelou přesně do míst, kde stál gólman, ten vyráží na roh. Na druhé straně se dostal k zakončení domácí útočník. Miša jako vždy připraven a míč nepustil za svá záda. Pitrs potáhnul přes celé hřiště, vypálil šídlem a slušně zavařil domácímu brankáři. Ten situaci ustál a střelu zlikvidoval. Jarda opět skvěle udržel míč, obtočil se kolem obránce, střelu vyrazil brankář na roh. K tomu se postavil Nike. Přihrávka na Paula a ten završil dnešní brankovou One man show pátým vstřeleným gólem. Stav 1:5. Domácí se snažili korigovat stav. To jim ovšem nedovolil Miša. Prudkou střelu mířící mezi nohy nepustil, protože reflexivně zaklapl betony a tím zachmuřil domácí mužstvo. Miša byl i u poslední akce zápasu. Jasný gól nohou vykopnul z brankové čáry a tím určil konečný výsledek 1:5.

Začátek utkání byl takový vlažný z naší strany. Dokonce jsme prohrávali. Kluci ale ukázali sílu tohoto mančaftu a zápas otočili na svou stranu. Děkujeme i fanouškům, kteří vážili cestu, aby kluky podpořili.