MK Dlouhá Loučka - FC Nasa

Dne 19. 5. 2018 nás los poslal v rámci osmého kola na hřiště do Dlouhé Loučky. Začátek vyšel klukům náramně. První akce, Mira našel Vlasťu a ten otevřel gólový účet zápasu. Stav 0:1. Paul zkoušel překonat gólmana střelou z úhlu, neúspěšně. Další akce. Mira - Paul - Laďa a gól. Stav 0:2. Laďa zahrál dobře rohový kop přímo do náběhu Luďu. Střelu levačkou dokázal zastavit domácí brankář. Dále byla k vidění krásná bratrská akce. Paul na Vlasťu a skóre bylo 0:3. V dalších příležitostech se neprosadil Laďa a následně Luďa. Domácí dostali možnost zahrávat přímý volný kop. Nedomluva v naší zdi a ideálně trefená střela znamenala snížení stavu na 1:3. Kluky to z míry nevyvedlo. Luďa předal míč Mirovi. Ten prokázal dokonalý přehled a klid na míči. V kombinaci s milimetrově přesnou přihrávkou na Vlasťu, který se opět nemýlil, a skóre bylo 1:4. Paul presoval dostatečně agresivně, vybojoval míč a sám zavěsil. Stav 1:5. Mirova pumelice se odrazila od břevna na brankovou čáru a ven. Luďa zahrával přímý volný kop. Odrazem se dostal míč k Paulovi. V krkolomné pozici zazvonil na tyčku. Pohodu v našem mužstvu doložil i Škofin. Střelu útočníka vyrazil, stihnul se zvednout a zachytit míč letící do zámezí. Navíc ještě konstruktivně rozehrál a založil další útočnou akci. Do brejku vyrazil Vlasťa s Paulem. Vyměnili si mezi sebou míč a Vlasťa navýšil skóre na 1:6. Paul - Laďa, míč odrazem k Paulovi a stav byl 1:7. Mira z přímáku pálil tvrdě, gólman dokázal zneškodnit i následnou dorážku. Vlasťa předskočil útočníka při rozehrávce brankářem, sám zakončil a uzavřel poločasový účet. Stav 1:8.

Při zápase panovalo veliké horko a obě mužstva toho měly tak akorát. Nicméně čekal nás ještě jeden poločas a kluci ho začali parádně. Paul oslovil Luďu a ten levačkou dokázal dostat míč za záda brankáře takovým tenisovým stop ballem. Krásný moment. Stav 1:9. Poté přišla série trefených tyček a břeven. Nejprve Paul střílel do tyčky. Po souhře Luďu s Vlasťou trefil Mira břevno. Mirovi zatím nebylo souzeno prosadit se proti bývalým spoluhráčům. Další akce vypadala, jako kdybych ji hrál na Play stationu. Paul vybojoval míč, lehounce ho posadil na hlavu Luďovi a skóre narostlo na 1:10. Domácí však také hrozili. Brejk zakončil útočník naštěstí jen do tyčky. Laďa na druhé straně, taktéž rozezvučel tyčku, odražený míč uklidil do sítě Paul. Stav 1:11. Laďa další střelou orazítkoval opět tyčku. Mirovu střelu dokázal vytěsnit gólman hlavou mimo tři tyče. Další akce už gólem skončila. Vlasťa dostal míč do lajny, ideálně načasoval přihrávku na Miru a ten se konečně prosadil. Stav 1:12. Mira byl autorem i dalšího gólu, když nadvakrát dokázal dostat míč do branky. Stav 1:13. Domácí zahrávali autové vhazování do chumlu v našem pokutovém území. Teč našeho bránícího hráče nedala Škofinovi šanci. Stav 2:13. V poslední akci utkání se prosadil domácí útočník i přes důrazný souboj, který svedl s Mirou. Stihnul však ještě vystřelit a uzavřít zápas skórem 3:13.

V utkání jsme byli jasně lepším týmem. Navíc se klukům podařilo proměnit krásné akce a šance v góly, což byl v některých zápasech problém. Klukům děkuji za pohledný fotbal, i za to, že ve velkém vedru nepovolovali a makali celý zápas.