KZT Štěpánov - FC Nasa

Dne 15. 10. 2017 jsme se představili ve Štěpánově proti tamnímu týmu KZT Štěpánov. Začátek zápasu byl z říše snů. Vlasťa našel Paula a jeho ideálně trefený volej málem protrhnul síť. Stav 0:1. Domácí trochu pozlobili naši obranu, Škofin však famózním zákrokem udržel nulu na svém kontě. Pája svým typickým způsobem přesprintoval úplně všechny, na gólmana už vyzrát nedokázal. Renča sám bez asistence zařídil naše dvoubrankové vedení. Stav 0:2. Luďa narazil Laďovi proti noze, dělovku vytěsnil gólman nad branku. Škofin musel znovu předvést své umění a byl opět úspěšný při šancích domácího mužstva. Míč po trase Luďa - Paul - Laďa bohužel neskončil v bráně, nýbrž na gólmanově noze. Co se Laďovi nepovedlo při předchozí akci, napravil hned vzápětí. Luďa rychle rozehrál autové vhazování na Pitrse, milimetrově přesná přihrávka mířila na Laďu, který neměl sebemenší problém míč do brány uklidit. Krásná akce a stav je 0:3. Kluci byli při chuti a krásnými akcemi bavili početné publikum. Renča vyrazil do protiútoku s Paulem, kterému nezištně přihrál. Jedovatá střela Paula se od tyčky odrazila zpět k němu a napodruhé už jsme se mohli radovat. Stav 0:4. Nike rozběhl Vlasťu, ten měl míč na dlouhou nohu a bránu z těžké pozice přestřelil. V poslední šanci prvního poločasu se ocitl Renča. Přehrál obránce, včetně vyběhnuvšího gólmana, odkrytou bránu z velkého úhlu ovšem netrefil a tak zůstal stav po prvním poločase 0:4 v náš prospěch.

Do druhé půle vstoupili lépe opět naši kluci a akce, u které byl Paul - Vlasťa - Laďa - Nike, stála opravdu za to, škoda jen, že neměla gólovou tečku. Vlasťa narazil Paulovi proti noze a ten za polovinou hřiště vypustil krásnou střelu, která ještě zrychlila od mokré trávy. Gól a stav byl 0:5. Paul se ocitl v další šanci, tentokrát vyšel naprázdno. Paul motal dál obranu. Krásně naznačil střelu a pohotovou přihrávkou našel Laďu. Tomu žel míč pod nohou projel, a tak k zakončení nedošlo. Nike se řítil sám na brankáře, udělal to dobře, netrefil ale bránu a tak nenavýšil stav skóre. Pája bleskově rozehrál autové vhazování na Renču. Renča si poradil znamenitě. Obešel dva protihráče a bombou pod břevno rozvlnil síť po šesté. Stav 0:6. Další akci založil Škofin. Přesně do běhu poslal míč Pájovi, skvělý atletický výkon v kombinaci s přihrávkou snů na Luďu a mohli jsme se znovu radovat. Stav 0:7. Kluci se předháněli v krásných kombinacích. Další gólovou měl na svědomí Nike. Sice mohl sám zakončovat do brány, přihrávkou na Vlasťu celou akci vyšperkoval. Stav 0:8. V další šanci se objevil Laďa s Luďou, tentokrát to gólem neskončilo. Renča oslovil Paula, jeho střelu se štěstím zlikvidoval gólman. Nike měl hned dvě velké šance. Při té první trefil tyčku, při druhé obránce, který zabránil míči v cestě do sítě. V poslední akci utkání se ocitl Vlasťa s Paulem, střela šla vedle branky a tak utkání skončilo 0:8.

Gratulace míří ke klukům, protože zápas ovládli doslova od první sekundy. Skvělý výkon podpořený osmi góly v kombinaci s našimi fanoušky se rovná povedená neděle.