Koník Litovel - FC Nasa

Dne 4. 5. 2018 jsme se v rámci šestého kola jarní části sezóny představili v Litovli, kde hraje své domácí zápasy mužstvo Koník. Začátek zápasu zastihl domácí mužstvo pouze se třemi hráči v poli. Samozřejmě se nabízelo vletět na soupeře a vstřelit úvodní gól. To se klukům bohužel nepovedlo, i kvůli zkušené hře soupeře, kteří počkali na čtvrtého příchozího hráče. Domácí po doplnění kádru převzali otěže zápasu a začali bušit do naší obrany. Kluci však odolávali. I ve spolupráci se Škofinem v bráně drželi bezbrankový stav. Domácí byli trpěliví a na gólovou akci si počkali. Rychle rozehraným autovým vhazováním se útočník dostal do úniku po lajně. Střelu načasoval ideálně. Škofin stačil ještě stehnem líznout míč, ten se však nezadržitelně řítil do brány. Pája se snažil míč odkopnout, z brankové čáry to už ale nešlo. Stav 1:0. Kluci se snažili vyrovnat. Luďa vyslal po lajně Páju, jeho střílená přihrávka na Renču nenašla svůj cíl. Největší šanci na vyrovnání předcházela nádherná kombinace zakončená do choulostivých míst brankáře. Odražený balón se dostal k Pájovi, který předal Luďovi před opuštěnou bránu. Kluci se zachovali skvěle, v rámci fair play nedokončili akci a nechali ošetřit gólmana domácích. Domácí si vypracovali možnosti zahrávání přímáků z hranice vápna. Tvrdá a přesná střela útočníka versus skvělý výběr místa Škofina - BRAVO. Ránu schytal přímo na trojúhelník a chvíli tuto pumelici rozdýchával. Do konce poločasu domácí zaúřadovali ještě jednou. Útočník unikl po lajně, tvrdou střelu poslal přímo nad Škofinovu hlavu, ten nestihnul zvednout ruce. Stav utkání 2:0. Tímto stavem skončil první poločas.

O přestávce přišla důrazná výtka k výkonu. Do druhého poločasu vletěli naši kluci jako uragán. Naši drželi míč, kombinovali, ke gólu to však nevedlo. Laďa si naběhnul na přihrávku Páji, střela skončila na spojnici břevna a tyče. Další akce borců byla povedená. Začátek byl u Škofina. Přihrávka Vlasťovi, narážečka s Luďou, zpět na Vlasťu - obránce domácích si finální přihrávku srazil do brány. Stav utkání 2:1. Najednou dostal zápas náboj a kluci prahli po vyrovnání. Naši bojovali, bušili do obrany soupeře. Ke vstřelení gólu nebylo daleko. Naneštěstí zvonila jen konstrukce brány a to po střelách Páji, Vlasťu, i Luďu. Domácí měli příležitost navýšit skóre zápasu po úniku útočníka. Prudká střela trefila břevno Škofinovy brány, které zvoní snad ještě dnes. Konec utkání se nezadržitelně blížil a klukům nezbylo nic jiného, než zkusit hru vabank. Škofin se vydal k zahrávání rohového kopu, dostal se ke střele, trefil jen Páju v chumlu hráčů. Při druhém rohovém kopu se střela odrazila přímo do běhu domácího útočníka. Ten měl jednoduchou práci a samozřejmě nabízenou příležitostí nepohrdl. Stav Utkání 3:1. Tímto stavem zápas také skončil.

Promarněný první poločas, to byla příčina dnešního nezdaru. Koník potvrdil jarní suverénnost a odnáší si dva body za vítězství. My musíme zpátky z hrušky na zem a uvědomit si, že makat se musí od první do poslední minuty. Poděkování patří našim fanouškům, kteří přijeli podpořit naše kluky v hojném počtu.