FK Sigma Lutín podzim 2019

FK Sigma Lutín - FC Nasa 2:6 (2:2)

Sestava: Škop Martin - Vlček Pavel, Přidal Vlastimil, Vyhnálek Luděk, Škop Jaroslav, Knebl Pavel, Kusý Miroslav

Branky: Kusý Miroslav 3x, Vyhnálek Luděk, Přidal Vlastimil, Knebl Pavel

Začátek utkání vyšel lépe našim borcům. Jarda se ujal exekuce rohového kopu. Rozehrál jej rychle a přesně na Vlasťu, ten přiťuknul míč Mirovi, který neměl nejmenší problém nabídnutou šanci proměnit. Stav 0:1. Takřka stejná situace se odehrála i na druhé straně. Jenže Škofin vytáhnul jeden ze svých neuvěřitelných zákroků a nohou reflexivně vytáhnul střelu mimo tři tyče. Vedení jsme bohužel neudrželi dlouho. Útočník domácích vyrazil do brejku a tvrdou střelou levačkou propálil Škofina. Stav 1:1. Další, kdo mohl změnit skóre, byl Kneblik. Pája jej neomylně našel autovým vhazováním, žel z dobré pozice bránu přestřelil. Domácí rozehráli přímý volný kop přihrávkou, na první pohled nenápadná střela nakonec skončila na tyčce po Škofinově zákroku. Mira s Vlasťou založili další náš útok. Přes celé hřiště sprintující Pája dostal přihrávku, zakončení však mezi tři tyče nenacpal. Přímý volný kop byl k vidění i na naší straně. Pája pálil, Luďa tečoval těsně vedle. Škofin výhozem rukou oslovil Miru. Ten se nerozpakoval, protancoval celým hřištěm a nezadržitelně skóroval. Stav 1:2. Vedení jsme opět dlouho neudrželi. V první akci ještě Škofin v pokleku uspěl. Při druhé šanci zůstal úplně zapomenutý útočník osamocen a neměl problém trefit odkrytou bránu. Stav 2:2. Poslední akci prvního poločasu táhl Luďa. Vyměnil si míč s Pájou, finální přihrávku zachytil obránce hlavou a zažehnal nebezpečí. Poločas tedy končí remízou 2:2.

Druhou půli jsme začali opět lépe my. Kneblik vybojoval míč, posunul jej na Miru, křížnou přihrávku zachytil obránce. Dlouho jsme však truchlit nemuseli. Kneblik předal opět Mirovi a ten završil čistý hattrick. Stav 2:3. Po chvíli naši kluci předvedli parádní kombinaci. Vlasťa na Páju, ten ideálně na Luďu. Zakončení bylo milimetrově přesné - od tyčky gól. Stav 2:4. Soupeř začal hrát trochu vabank. Pája vyhrál souboj, měl hlavu nahoře, takže dobře viděl, že brankář je daleko z brány. Jeho pokus o skórování skončil těsně vedle tyčky. Gólman domácích následně rozehrál akci dlouhým výhozem. Našel přesně útočníka, který líznul letící míč. Démon v naší bráně předvedl zákrok dne. Perfektní, rychlá reakce a vystřelená ruka vytáhla nad břevno jistý gól. Kluci pak uzamčeli soupeře na jejich polovině, ti hrozili rychlými výpady, které však četl Škofin. Ten byl vždy včas z brány venku a přerušil akci. Pojistku ve vedení nám dal Vlasťa. Po autovém vhazování vyhrál souboj. I přesto, že zakončoval z naší poloviny hřiště, tak mířil přesně a prázdnou bránu soupeře trefil. Stav 2:5. Kluci drželi otěže zápasu pevně v rukách. Vlasťa, Mira, Luďa - zakončení těsně vedle. Následně šel sám na brankáře Vlasťa. Gólman však jeho úmysl přečetl a skokem pod nohy střelu vyrazil. Gólovou radost si však kluci ještě jednou dopřáli. Pája autem viděl nabíhajícího Kneblika. Míč mu posadil přesně na nohu a Kneblik nezaváhal. Stav 2:6. Poslední šanci na změnu skóre měli domácí. Škofin tygřím skokem zlikvidoval zakončení a stanovil tím konečný výsledek 2:6.

Zápas měl několik fází. Dalo by se říct, že první poločas byl z naší strany takový nemastný, neslaný. Soupeř vždycky nedlouho po naší brance dokázal srovnat. Druhá půle byla o poznání lepší. Kluci si neomylně přihrávali, přidali branky a nedovolili domácím zdramatizovat zápas. Důležité dva body bereme my.