FK Břuchotín - FC Nasa

Dne 6. 4. 2018 jsme se ve druhém jarním kole představili v Křelově, kde hraje svá domácí utkání FK Břuchotín. Začátek utkání naznačil, že zápas bude velice vyrovnaný a bojovný. K první střele se dostali domácí, útočník těsně minul Škofinovu bránu. Na naší straně se do první příležitosti dostal Laďa, kterému výborně odstavil protihráče Paul. Dělovka prosfištěla nad bránou. Hra se přelévala zleva doprava, gólmani však byli bezchybní. K zahrávání přímého volného kopu, byť z poloviny hřiště, se postavila naše nová posila Mira a pumelicí vystrašil domácího gólmana, který stačil vyrazit míč nad bránu. V dalším dějství měli navrch domácí. Nejdříve se zjevil za naší obranou útočník, Škofin mu zmenšil střelecký úhel a donutil ho zakončit mimo tři tyče. Kluci makali, aktivním presinkem nadělali značné potíže soupeři, gól jsme z toho však nevytěžili. Naopak faul na útočníka domácích těsně za vápnem znamenal dobrou střeleckou pozici pro soupeře. Využili ji znamenitě. Šajtlí zatočený míč skončil za zády bezmocného Škofina. Stav 1:0. Hned při dalším útoku udržel naše šance v zápase skvělým zákrokem Škofin. Mira vyzkoušel překvapit gólmana další střelou z dálky a málem se mu to podařilo. Tečovaná střela se odrazila od tyčky do zámezí. Náš závar a sérii střel ukončil Paul, bohužel orazítkoval také jen tyčku. Že presink dělá soupeři značné problémy, zjistil Mira, který vybojoval u lajny míč a z úhlu ho napálil do brány. Stav 1:1. Kluci byli na koni. Mira zahrál rohový kop přízemní střílenou přihrávkou. Nike stál přesně, kde měl a poslal nás do vedení. Stav 1:2. Na konci poločasu trochu vzplály emoce a pan rozhodčí vyloučil hráče na obou stranách. Stav po první půli 1:2.

Do druhého poločasu se tedy nastupovalo po třech hráčích na každé straně. Hra ve třech znamenala tvorbu velkých šancí a brejků na obou stranách. Paul předskočil při bránění útočníka, halfvolejem vyslal tvrdou střelu, která těsně minula šibenici. Paul si ovšem gólovou radost dopřál hned v další šanci. Obral obránce o míč a tentokrát nezaváhal. Stav 1:3. V rychle provedeném protiútoku se objevil Paul s Mirou. Mira trefil dobře vyběhnuvšího gólmana do noh. Následně se do dalšího zakončení, tentokrát levou nohou, dostal Paul. Střelu doplněnou o oblíbenou hlášku "Matičʺ propasíroval mezi nohama gólmana. Stav utkání 1:4. Kluci hráli opravdu dobře a dál si vytvářeli brankové příležitosti. Škofin dlouhým výhozem našel Laďu, ten v těžké pozici netrefil bránu. Paul byl při chuti. Navedl si míč na střed hřiště, jeho střelu vytěsnil gólman na rohový kop. Domácí se snažili se současným stavem něco udělat a nám se naskýtaly příležitosti k brejkům. V jednom takovém jsme šli tři na jednoho. Laďa prudkou přihrávkou oslovil Renču, ten těsně minul bránu. Škofin špatně rozehrál míč a na soupeře rázem zívala prázdná brána. Obloučkem mířil přesně, jenže kde se vzal, tu se vzal vzduchem letící Škofin a i přispěním tyčky svou chybu napravil. Mira autovým vhazováním přesně našel hlavu Paula, hlavička šla nad bránu. Domácí zahrávali rohový kop. Naneštěstí při závaru skončil míč v naší bráně. Stav 2:4. Kluci nechtěli nechat soupeře vrátit se do zápasu a dál pokračovali v aktivní hře. Laďa se dostal k zakončení, jeho tvrdou střelu vyrazil gólman na rohový kop. Renča se při něm dostal do dobré pozice. Ani tentokrát se mu nepodařilo skórovat. Domácí dřeli a výsledkem byla střela, která otřela tyčku Škofinovy brány. Při další šanci zaskočil za Škofina Nike a odpálil míč do bezpečí. Škofin opět přesným výhozem oslovil tentokrát Miru a ten nezaváhal. Stav 2:5. Paul motal domácím obráncům hlavy, vybídnul ke skórování Miru a ten nepohrdl. Hattrick byl na světě a navíc příznivé skóre v náš prospěch 2:6. Domácí zápas nevzdávali. Škofin musel hodně rychle z brány. Povedlo se mu to náramně a tak skóre zůstalo nezměněno. Pomyslnou tečku zápasu udělal Mira. Neuhnul ze souboje, ve kterém se střetl jak s obráncem, tak s gólmanem a svým čtvrtým gólem v zápase osladil svůj debut snů. Konečný stav utkání 2:7.

Zápas nám nabídnul opravdu všechno. Tvrdou hru, skvělé akce, zákroky brankářů... a navíc má pro nás sladké vítězství. Klukům děkuji za předvedený výkon a doufám, že budeme pokračovat i nadále v předvedené hře.