FC Rataje podzim 2019

FC Rataje - FC Nasa 2:3 (2:1)

Sestava: Korhoň Michal - Škop Martin, Vlček Pavel, Přidal Pavel, Látal Pavel, Dvořák Vladimír, Kusý Miroslav

Branky: Kusý Miroslav, Škop Martin, Přidal Pavel

Ve třetím kole jsme zavítali na hřiště v Ratajích. Utkání začalo opatrně. K prvním střelám se dostali domácí, Miša byl pozorný a střely zlikvidoval. Naši kluci se přihlásili se šancí o chvíli později. Pája poslal dlouhý aut do vápna. Mirovi ve výskoku chyběl kousíček, aby mohl zakončit. Mira byl i u druhé naší příležitosti. Škofin potáhnul míč po lajně, předal Mirovi, následná křížná střela nenašla svůj cíl. Domácí vyrazili do brejku, Nike se dokázal dostat před útočníka a malou domů si chtěl pomoct s Mišou. Nešťastně to však pro nás dopadlo. Míč skončil v naší bráně a domácí se ujali vedení 1:0. Za malou chvíli nám bylo ještě hůř. Domácí zahrávali autové vhazovaní. Před Mišou míč jemně tečnul útočník a my rázem prohrávali 2:0. Na druhé straně dobře napadal Nike. Byl úspěšný a míč vybojoval. Zakončení mu však nevyšlo, míč letěl příliš vysoko. Kluci se snažili dál. Kombinaci celé čtyřky zakončoval Pája. Jeho bomba mířící do brány trefila Miru stínícího před bránou soupeře. Krásnou individuální akci nám předvedl Nike. Povodil si dva obránce, levačkou mířil přesně do šibenice. Gólman se natáhnul a střelu vyrazil. Nike byl při chuti, a co nám předvedl v další akci, bylo neuvěřitelné. Centr vzduchem zakončil z jedné patičkou přes hlavu. Míč přeletěl vyběhnuvšího gólmana, žel pro nás skončil na břevně. Naši obrovskou hrubku mohli domácí přetavit ve třetí branku. Proti byl Miša, který tváří v tvář útočníkovi uspěl. Paul rozjel další akci. Přesným křížným pasem našel Páju, ten poslal míč před bránu na Laďu, jeho zakončení halfvolejem se mezi tři tyče nevešlo. Když to nešlo z blízka, zkusil to Škofin z dálky. Jeho Ronaldovka se snášela k zemi rychle, přesto jí kousek chyběl a letěla nad břevno. Škofin připravil obří šanci pro Nikeho, ten stál krok vedle tyčky a prudkou přihrávku nedokázal usměrnit do brány. Kluci makali dál. Škofin hodil aut do ohně. V trmě vrmě se nejlépe zorientoval Mira a bombou z bezprostřední blízkosti málem protrhnul síť. Stav 2:1. Na konci poločasu měli kluci ještě dvě příležitosti. Laďovu střelu vyrazil gólman k Paulovi, který po kličkách obráncům zařízení jen těsně minul. Když Mira při dalším zakončení trefil jen gólmana, skončil poločas stavem 2:1 pro domácí.

Do druhé půle vletěli naši jako uragán. Výsledkem byl faul a následný přímý volný kop. Exekuce se ujal Paul. Trefil krásně i přesně. Na čáře stojící Laďa jeho střelu nešťastně zastavil. Smůlu v zakončení protrhnul Škofin. Jeho aut se dostal opět k němu. Nevymýšlel žádné kraviny. Bomba letící dvacet centimetrů nad zemí zapadla přesně za háčky. Stav 2:2. Paul se snažil získat vedení na naši stranu. Jeho zakončení vyrazil gólman nohou. Pája opět dlouhý, přesný aut na Miru. Hlavou v nadějné pozici míč dobře netrefil. Domácí se dostali k ohrožení naší branky jen sporadicky. Miša byl dostatečně rychle z brány ven a šanci přerušil. Laďa se probil až k zakončení, jeho střelu zblokoval obránce. Paul si vyměnil míč s Nikem, který mu ho vrátil elegantní patičkou. Střelu však příliš přizvednul a trefil přesouvajícího se gólmana někde do oblasti hrudníku. Tato obr šance nás nemusela mrzet dlouho. Pája hlavičkou přiťuknul opět k Paulovi. Jeho střelu tentokrát nedokázal nikdo zastavit a my šli poprvé v zápase do vedení. Stav 2:3. Pojistku výsledku měl na hlavě Paul. Pája dlouhým autem našel přesně jeho. Hlavičkou bránu netrefil. Pája potáhnul přes šířku hřiště, před bránou našel Škofina, jeho zakončení skončilo vedle brány. Pája opět přesný aut, Nike hlavou vedle. Poslední akce zápasu. Paul - Laďa - Mira, toho vychytal gólman. Utkání končí stavem 2:3

Zápas to pro nás nebyl vůbec jednoduchý. I když jsme byli celý zápas lepším týmem, velkou část utkání jsme prohrávali. Kluci zaslouží pochvalu za neutuchající bojovnost, kterou dokázali strhnout vítězství na svou stranu.