FC Peklo Nová Ves podzim 2019

FC Nasa - FC Peklo Nová Ves 3:3 (2:2)

Sestava: Korhoň Michal - Škop Martin, Vlček Pavel, Hlavinka Petr, Přidal Pavel, Vyhnálek Luděk, Látal Pavel, Dvořák Vladimír

Branky: Látal Pavel, Vyhnálek Luděk, Přidal Pavel

Do zápasu vstoupili lépe hosté. První útok ještě stačil Pája odvrátit. O chvíli později hosté vyhráli souboj na polovině hřiště a následné přečíslení vyřešili znamenitě. Stav 0:1. Kluci o sobě dali vědět při autovém vhazování. Luďa vyzval Pitrse, střela šla nad bránu. I my jsme měli možnost rychlého brejku. Bohužel jsme nenavázali na úspěšnost hostí. Finální přihrávka na Páju byla příliš dlouhá. Když na druhé straně byl dostatečně důrazný útočník, kterému se podařilo protečovat míč za záda bezmocného Mišu, nebylo nám dvakrát do zpěvu. Stav 0:2. Kluci se naštěstí probrali a výsledkem byl aut Škofina na Nikeho. Nike se ideálně uvolnil a šídlem nedal Mýdlovi pražádnou šanci zasáhnout. Stav 1:2. Pitrs měl možnost srovnat stav. Mýdlo byl proti a střelu nohama vyrazil. Další akci táhli Pája s Luďou. Borci si vyměnili míč, finální přihrávka Páju byla z říše snů. Luďa řítící se sám na Mýdla šancí nepohrdnul a srovnal stav utkání na 2:2. Další kombinaci měli na nohách Pitrs s Paulem, zakončení Pitrse likviduje Mýdlo, který se ocitnul včas na zemi. V závěru poločasu nás podržel Miša. Nejprve neuvěřitelně zlikvidoval samostatný nájezd, kdy se neohroženě vrhnul pod nohy útočníka a téměř jistý gól zneškodnil. V poslední akci vyrazil tvrdou střelu a určil tím poločasový výsledek 2:2.

První šanci ve druhém dějství měli na kopačkách hosté. Projektil skončil mimo bránu. Na druhé straně se prosadil po lajně Paul, jeho pobídku tečnul Pitrs, Mýdlo na čáře zastavil míč. Rčení nedáš - dostaneš se opět vyplnilo. Hosté pláchli a proti zakončení neměl Miša šanci. Stav 2:3. Odpověď naštěstí přišla záhy. Pája se ujal autového vhazování a Paul na dvakrát dokázal rozvlnit síť. Stav 3:3. Kluci převzali otěže utkání. Při velikém závaru naneštěstí nedotlačili míč do brány. V další veliké šanci se ocitnul Paul, tentokrát úspěšný nebyl, stejně dopadl i Luďa, který se dostal k odraženému míči. Hra měla spád. Na druhé straně se blísknul Miša famózní robinzádou. Náš kapitán Luďa se dostal během maličké chvíle k dalším zakončením. Nejprve z otočky netrefil zařízení. Při druhé šanci jej zachmuřil Mýdlo. Nike se pokoušel prosadit po druhé v zápase, bomba proletěla těsně kolem šibenice. Kluci zkoušeli zvrátit misky vah na svou stranu. Pitrs pálí a Mýdlo opět zasahuje nohama. Poslední šanci utkání měl Laďa, jenž si vybojoval v souboji míč, následně tváří v tvář nevyzrál na Mýdla.

Utkání tedy skončilo 3:3. Zápas to byl bojovný a napínavý do poslední chvíle, jak mají správná derby být. Řekl bych, že celkem po právu si obě mužstva připisují po jednom bodu.