FC Peklo Nová Ves - FC Nasa

1. 9. 2017 jsme se utkali v prvním utkání nové sezóny na Nové Vsi proti tamnímu Peklu. Jako první se k zakončení dostal Paul, jeho střelu však domácí obrana stačila zablokovat. Luďa poté vyzval ke střele opět Paula, projektil vytěsnil nohou domácí brankář. Kluci hráli velice aktivně a po ideálně zahraném autovém vhazování od Pitrse zakončoval opět Paul, gólman byl na svém místě a nohou zabránil míči v cestě do sítě. Mezi aktivní střelce se zapsal i Pája, jeho tvrdou střelu z dálky gólman stačil vyboxovat. Kluci byli jasně lepší a soupeře prakticky nepustili za polovinu hřiště. O to větší šok přišel po nevinné situaci, kdy Vlasťa si dobře narážel s Paulem. Míč jim utekl o krok a obránce domácích odkopával. Jenže se mu to povedlo tak, že Nike (zastupoval Škofina) nestačil zacouvat zpátky a domácí se dostali do vedení 1:0. To nás trochu srazilo, přesto byly šance vyrovnat a vrátit se zpět do utkání. Nejprve po autovém vhazování Páji pálil z jedné Paul nad branku. Paul následně utekl po lajně, zakončoval těsně vedle. Míč si vzal Pája, nádherně ho vyvezl, střela těsně vedle. Z protiútoku zahrozili domácí, naštěstí zakončovali taktéž těsně vedle branky. Další nebezpečná střela domácích šla také těsně vedle branky. Co následovalo poté, byla paráda. Luďa našel na lajně Laďu, ten prakticky z bezvýchodné situace vykouzlil neuvěřitelnou kličku, kterou se zbavil dvou protihráčů a následně na dvakrát překonal domácího gólmana. Stav 1:1. To klukům vlilo krev do žil a dál mačkali soupeře. Pitrs střílel z přímého volného kopu tak nebezpečně, že několikrát tečovaný míč vytěsnil gólman se štěstím na rohový kop. Škofin se zapojil do zápasu tím nejlepším způsobem, kterým mohl. Včasným vyběhnutím a skluzem vypíchnul míč útočníkovi domácích, který by jinak zakončoval do prázdné brány. Domácí měli další příležitost v podobě protiútoku. Situaci dva na jednoho vyřešili naštěstí střelou těsně vedle levé tyče. Poločas se pomalu blížil ke svému konci, kluci makali do poslední vteřiny a vyplatilo se jim to. Pitrs předvedl své pověstné sólo a šídlem po zemi nás poslal do vedení 1:2.

Do druhé půle jsme šli s vedením, a proto jsme si o poločase řekli, že budeme hrát v klidu a nebudeme bláznit. Podle toho vypadal průběh druhé půle. Do první šance se však dostali domácí, Škofin byl ale na zemi hodně rychle a překazil soupeři gólovou radost. Kluci měli slušné úniky po lajně, které zatím vycházely vniveč. Po dalším úniku po lajně našel Paul Nikeho a následná střela šla nad bránu. Z protiútoku pálili domácí taktéž nad bránu. Do velké šance se dostal Luďa, ten ani na dvakrát nepřekonal domácího gólmana. Domácí se snažili s utkáním něco udělat a zápas dostal slušné tempo. Přímý volný kop soupeře bravurně zneškodnil Škofin. Luďa vybojoval míč, utekl a přelstil i gólmana. Dostal se ale do velkého úhlu a z těžké pozice mu střelu vytěsnil obránce. Utkání mělo spád a tak se na druhé straně musel předvést Škofin ukázkovou robinzonádou, kterou vytěsnil míč nad bránu. Pája oslovil autovým vhazováním Oldu, ten mířil vedle branky. Další střela Oldu šla nad bránu. Potřebovali jsme dát uklidňující gól a povedlo se to po nádherné akci. Škofin vyhodil míč na Luďu. Náš kapitán poslal Páju do úniku po lajně a Pája si poradil náramně. Milimetrově přesnou přihrávkou vybídnul ke skórování Nikeho, který nezaváhal. Mimochodem to byl první gól v kariéře, který kdy dal Mýdlovi a tak konečně prolomil prokletí J. Stav 1:3. Kluci byli na koni a řítili se v přečíslení tři na jednoho. Bohužel tato šance skončila pouze rohovým kopem. Další šance v podobě Vlasťové střely skončila vedle brány. Poslední střelu zápasu měl na svědomí Luďa, z otočky trefil přímo dobře postaveného gólmana.

Utkání tedy skončilo 1:3 z pohledu domácích. Musím říct, že jsme si jeli pro vítězství, ale zápas to byl těžký a tak si dvou bodů o to víc vážíme. I když nám nevyšlo počasí, návštěva byla početná a našim fanouškům patří díky za podporu. Klukům děkuji jak za výsledek, tak za předvedený výkon.