FC Nasa - Sokolka Horka B

Dne 30. 5. 2018 jsme na domácím hřišti přivítali tým Sokolka Horka B. Už první minuty utkání ukázaly, že se bude jednat o bojovný zápas, ve kterém nevypustí jediný souboj ani jedno mužstvo. Vzájemné oťukávání zvládli lépe hosté, kteří se ujali vedení po povedené střele k tyčce. Stav 0:1. Kluci se dočkali první příležitosti při přímém volném kopu Paula. Odražený míč se dostal k Vlasťovi, ten oslovil Laďu, jeho střela šla vedle tyčky. Další akce byla velice povedená. Míč po trase Renča – Vlasťa – Paul nenašel správný cíl. Pitrs se uvolnil na křídle, jeho střílený centr prošel celým vápnem bez povšimnutí. Hosté trpělivě čekali a svou šanci dostali. Byla doslova ohromná, jenže Miša v naší bráně byl proti navýšení skóre a bravurně dvě střely za sebou z nebezpečné vzdálenosti zlikvidoval. Pája neměl komu nahrát, a tak to zkusil sám. Prošel celým hřištěm a zkusil pozornost brankáře přízemní střelou. Brankář byl připraven a nohou míč vyrazil. Mira výborně a hlavně úspěšně presoval obránce. Při zakončení se dostal příliš blízko gólmanovi a trefil jej. Hosté vyrazili do brejku a Miša musel předvést další výborný zákrok, tentokráte nohou zastavil střelu mířící do brány. Gólman hostí nám dělal čím dál hlubší vrásky. Další neuvěřitelný zákrok předvedl po Mirové střele, která mířila do šibenice. Semaforem jistý gól vyrazil. Pája si narazil s Renčou, zakončoval halfvolejem. Brankář opět bezchybný. Myslet jsme museli samozřejmě i na zadní vrátka. Pája bojovně v pozici na zemi stačil přerušit akci soupeře, jež směřovala do přečíslení. Kneblik rozehrál rychle autové vhazování, Paul hlavou netrefil zařízení. V dalších příležitostech neuspěli postupně Mira, z následného rohu Kneblika taktéž vychytal brankář. O vyrovnání se snažil i Laďa. Nejprve trefil tyčku, po střele z kroku. V další akci se dokázal uvolnit proti dvěma soupeřovým obráncům, střela svištěla mimo tři tyče. Konečně se kluci dočkali a s nimi i početná fanouškovská základna. Pája nadýchaným míčem přehodil celou obranu, kde číhal osamocený Laďa, ten hlavou nedal šanci gólmanovi. Stav 1:1. Hosté byli ale hodně nebezpeční a chtěli si vzít vedení opět na svou stranu. Nejprve málem využili naše zaváhání v obraně, Miša famózním zákrokem udržel remízový stav. Z přímého volného kopu, který soupeř zahrál perfektně, už jsem viděl míč v naší bráně. To by ale na hřišti nesměl být Vlasťa, který přečetl hru a z brankové čáry vykopl jistý gól. Poločas se blížil do finiše, přesto měli kluci ještě jednu velkou příležitost. Obrovský závar ve vápně se klukům nepodařilo zužitkovat. Poločas tedy skončil stavem 1:1.

Jako první se do zakončení ve druhé půli dostal Renča. Po úniku střílel přízemní ranou dobře, gólman nohou vyráží. Brejk na naší straně zakončoval opět Renča, dokonce na dvakrát, bohužel neúspěšně. Nike vybojoval míč, předložil ho před bránu Mirovi, tomu míč skočil. Velkou bojovnost v obraně prokázal Pitrs. Zákrok přišel v poslední chvíli před zakončením. Kluci mačkali soupeře. Pája to zkusil z dálky. Skákající nepříjemnou střelu vyrazil brankář nohou. Laďa zakombinoval s Renčou, poslali míč proti noze Pitrsovi, střela z jedné mířila nad bránu. Gólman zlikvidoval i Mirovu jedovatou střelu mířící k tyči. Vlasťa chtěl ukázat svůj gólový apetit z posledních zápasů. Prošel celým hřištěm, střelou ale jen vyprášil rukavice gólmana. Bylo vidět, že kluci chtějí tohle utkání vyhrát a dál zasypávali obranu kočovnými nájezdy. Neuspěl však Laďa, ani Mira při několika zakončeních. Paul utekl po lajně, křížnou střelu opět vyrazil gólman a ani Nikemu se nepodařilo protlačit míč za jeho záda. Pan rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání za nerozhodnutého stavu 1:1.

Utkání to bylo těžké, což jsme před zápasem tušili. Soupeř prokázal výbornou výkonnost, kterou si stabilně drží po celou sezónu. Šance se střídaly na obou stranách, gólmani ale měli svůj den, proto skončilo tohle jinak atraktivní utkání hubeným skóre. Každopádně máme další bod a jsme nadále ve hře o prvenství. Poděkování patří i našemu početnému publiku, které neúnavně hnalo kluky po celý zápas.