FC Nasa - Sokolka Horka A

Dne 13. 6. 2018 jsme v posledním domácím zápase sezóny 2017/2018 přivítali mužstvo Sokolka Horka A. Jako první se do velké příležitosti dostali hosté. Po rohovém kopu zůstal osamocený útočník sám před naší bránou, naštěstí ji netrefil. Varování v podobě téhle situace však vyšlo vniveč. Naprosto totožná situace o malou chvíli později už pro nás nedopadla dobře a hosté se ujali vedení. Stav 0:1. Tato facka kluky probrala a my jsme pomalu začínali přebírat iniciativu. Paulův aut směřoval přímo na Vlasťu, v těžké pozici nedokázal Vlasťa stehnem umístit míč. Krásná kombinační akce v podobě narážečky Paula s Luďou ještě gólem neskončila. Následné rychle rozehrané autové vhazování už gólový punc mělo. Vlasťa nevypustil souboj s obráncem i brankářem, odražený míč se dostal k Paulovi a naprosto vědomou a precizně provedenou citovkou, kdy hlavičkou přehodil gólmana, Paul srovnal stav utkání na 1:1. Klukům narostla křídla. Výborná kombinace celé čtverky, na jejímž konci byl Renča, vyloženě volala po vedoucím gólu. Střela šla těsně mimo tři tyče. Pája oslovil Paula, skákavá střela skončila na betonech gólmana. Další koukatelná akce. Luďa – Paul – Vlasťa, jeho střela trefila Luďu v brankovišti – velká škoda. Bratrské duo se urvalo a brejk provedlo takřka dokonale. Paul ideálně načasoval přihrávku na Vlasťu. Tentokrát jsme mohli proklínat terén na našem hřišti, protože Vlasťovi míč skočil těsně před zakončením a vlivem toho netrefil odkrytou bránu. Vlasťa to zkoušel napravit v další akci. Luďovu přihrávku poslal těsně vedle šibenice. Mira našel Pitrse, ten se elegantně zbavil obránce, levačkou netrefil zařízení. V další krásné akci byl opět Pitrs. Tentokrát po přihrávce od Páji pálil z otočky opět levou. Střela zazvonila na levou tyčku (z pohledu brankáře). Miša v naší brance musel být neustále ve střehu. Při brejku hostů byl včas z brány venku a přerušil jejich akci. První poločas skončil skórem 1:1.

Začátek druhé půle byl velice bojovný a vyrovnaný. Přesto se do šance dostali naši kluci. Mirovi chyběl jen malinký kousek, aby dosáhl na zakončení. Paul přihrál vzduchem Luďovi, zakončení stehnem nenašlo svůj cíl. Hosté zahrozili střelou po zemi mířící k levé tyčce. Miša byl rychle na zemi a střelu zlikvidoval. Hostům se naskytla příležitost v podobě zahrávání přímého volného kopu takřka z vražedné vzdálenosti. Miša, který velice dobře v podstatě prodloužil zeď, střelu zlikvidoval. Gólman hostů si také slušně zachytal. Nejprve vyrazil střelu Vlasťu, kterého našel přihrávkou Mira. Následná střela po uvolnění Pitrse na lajně taktéž skončila na nohách brankáře. Gólmani dnes hráli velice důležitou roli. Miša se zaskvěl hned dvakrát za sebou. Hlavně při druhé střele, která sedla útočníkovi náramně, vytáhnul Miša famózní zákrok a střelu mířící do šibenice vyrazil na rohový kop. Kluci dál bušili do obrany soupeře, ke kýženému gólu to zatím nevedlo. Paulův přímý volný kop skončil na tyčce branky. Utkání mířilo do cílové rovinky, když hosté vyrazili do smrtícího brejku. Provedli ho dokonale. Zakončení směřovalo do naší brány, když v tom Miša tygřím skokem lapil jistý gól a myslím, že nejen já ještě teď nechápu, jak to dokázal – BRAVO.

Utkání tedy skončilo 1:1. Kvalitní soupeř, dobrý a obětavý výkon z naší strany znamenal dělbu bodů, což nám v konečném zúčtování vyhovuje, protože jsme si definitivně zajistili druhé místo v tabulce, bez ohledu na další výsledky soupeřů. Myslím, že to byla důstojná rozlučka na domácím hřišti pro tuhle sezónu. Poděkování patří i fanouškům, kteří nám po celý ročník zachovali přízeň a podporovali kluky za každého stavu.