FC Nasa - Sokol Žerotín

Dne 12. 11. 2017 jsme přivítali na domácím hřišti tým Sokol Žerotín. Fanoušci už byli natěšení, páč jsme se představili doma po dvou venkovních zápasech. My, jakožto druhý tým tabulky probíhajícího ročníku, jsme byli v tomhle utkání favorité a téhle roli jsme se nebránili. Začátek zápasu byl v naší režii, ovšem chyběl nám moment překvapení a navíc pokulhávala finální přihrávka. První krásná akce přišla po kombinaci Pitrs - Renča - Laďa. Bohužel posledně jmenovaný zařízení netrefil. Hosté dostali výhodu v podobě zahrávání přímého volného kopu. Soupeř ho využil znamenitě. Pravda, hodně se štěstím, ale přece jen skončil míč v naší bráně po asi x tečováních. Stav 0:1. Sice jsme prohrávali, ale já cítil velkou sílu mužstva a hlavně nevznikla žádná zbytečná panika. Po chvíli Paul nevypustil zdánlivě ztracený míč, přihrál před bránu Luďovi a ten srovnal stav utkání na 1:1. Kluci dominovali, další příležitost ke skórování měl opět Luďa. Tváří v tvář gólmanovi netrefil bránu. Paul se snažil posbírat další kanadské body, jeho krásná přihrávka proletěla celým vápnem bez povšimnutí. V další příležitosti nabil Laďa Pájovi proti noze, střela mířila vedle brány. Hosté zazlobili a Škofin musel hodně rychle z brány ven. Naštěstí to zvládl s bravurou, a tak přerušil soupeřovi slibnou akci. Naši kluci nenechávali nic náhodě a bušili do soupeře, co to šlo. Luďa nepovedenou střelou nadělal slušnou paseku gólmanovi hostí. Když to nešlo útočníkům, tak se do toho vložili naši defenzivní borci. Trochu se štěstím vykombinoval akci Pája s Paulem a my se mohli radovat po druhé v utkání. Paul hlavou poslal naše mužstvo do vedení. Stav 2:1. Že jsou hosté hodně nebezpeční z přímých volných kopů předvedli při zahrávání následující standartky. Střela mířila přímo do šibenice, v tom letí Škofin jako superman a vyráží jistý gól do tyčky. Krásný moment - BRAVO. Poločas se nezadržitelně řítil ke svému konci. Přesto se do příležitosti dostal náš kapitán Luďa. Po krásné přihrávce od Vlasti mu míč nesedl dle představ. Laďa si připravil palebnou pozici, střela to byla štiplavá, bohužel doprostřed brány, a tak pouze vyprášil rukavice gólmanovi. Krásný fotbalový moment si pro nás připravil Paul ve spolupráci s Vlasťou. Paul nádhernou přihrávkou oslovil Vlasťu, ten levačkou poslal náš tým do dvoubrankového vedení. Stav 3:1. V poslední akci prvního poločasu se objevili trio Pitrs - Renča - Laďa. Už už jsme zvedali ruce nad hlavu, když v tom domácí brankář nohou vykopnul míč letící do brány. Poločas tedy skončil skórem 3:1 v náš prospěch.

Druhý poločas začal ve stejném stylu jako první. Naše herní převaha ovšem přicházela vniveč. Renča vybojoval míč, řítil se s Laďou na hostující bránu. Laďa z úhlu netrefil bránu. Pitrs oslovil Renču, tentokrát pomohla hostům tyčka. Tyčka zazvonila i po další střele, tentokrát od Luďu a jeho levačky. Kluci mačkali soupeře, co to šlo. Laďa se krásně uvolnil, z otočky mířil vedle brány. Útočné duo Renča - Laďa zlobilo obranu hostí, a tak při dalším pokusu Laďu to z ochozů jen zahučelo. Střela z voleje šla nad bránu. Ve třetím opakování se tahle dvojice už prosadila. Renča přihrával, Laďa uklízel. Stav 4:1. Hosté však zápas nevzdávali. Střelu útočníka vyrazil nohou Škofin na rohový kop. Soupeř to zkoušel přímo z rohu do brány. Škofin byl však pozorný a střelu vyrazil. V dalším průběhu zápasu se dostal ke svému pověstnému bodlu Luďa. Pravda, střela hodně nepříjemná. Odražený míč se dostal k Nikemu, žel netrefil z dobré pozice bránu. My jen slyšeli z ochozů od rodičů, že je bez oběda. Docela mi ho bylo líto. Když oslovil gólově Paul Vlasťu v prvním poločase, tak se to muselo samozřejmě obrátit. Takže Vlasťa na Paula a stav byl 5:1. Zápas byl plně v naší režii, což dokázal další krásnou průnikovou přihrávkou Pája na Pitrse, tentokrát se skóre na naší straně neměnilo. Měnilo se na straně soupeře po naší ztrátě míče. Chladnokrevné zakončení útočníka soupeře znamenalo stav 5:2. Že kluci polevili v nasazení, bylo cítit v další akci soupeře. Nedůsledně bráněný útočník hlavou korigoval stav utkání na 5:3. V poslední akci se objevil Renča s Luďou, který vybídnul ke skórování Paula. Střela šla nad bránu. Po téhle střele ukončil rozhodčí utkání. To skončilo tedy výsledkem 5:3.

Předposlední domácí zápas jsme zvládli, což je důležité i s ohledem na naše soupeře z horní poloviny tabulky, kteří nezaváhali a svá utkání zvládli. Díky patří i fanouškům, kteří nás přišli podpořit.