FC Nasa - SK Náklo

Dne 11. 4. 2018 jsme ve třetím jarním kole přivítali tým SK Náklo. Zápasy s tímto soupeřem jsou vždy vyrovnané a ne jinak tomu mělo být i tentokrát. Úvod utkání zahájili lépe naši kluci. První útok vedený Luďou s Pájou stačili obránci zastavit. Co se nepovedlo našim borcům, hostům vyšlo perfektně. První rohový kop, nezachycený náběh soupeře, to vše znamenalo vedení týmu SK Náklo 0:1. Srovnat stav se snažil Pája. Dobrý únik přes celé hřiště, gólman byl hodně rychle na zemi. Následná dorážka Renči letěla nad bránu. Náš brankář, kterým byl tentokrát Miša musel předvést důraz při nebezpečném autovém vhazování hostí. Další příležitost ke skórování měl Luďa. Po přesné přihrávce od Nikeho mu míč na špatném terénu odskočil. Mrzet ho to nemuselo dlouho. Paul na něj doslova propasíroval přihrávku a Luďa po zemi k tyči rozvlnil síť branky hostí. Stav 1:1. Hosté si mohli vzít vedení hned zpátky. Naši špatnou rozehrávku naštěstí nepotrestali. Nám se naskytla výhoda přímého volného kopu z dobré pozice. Exekuce se ujal Paul. Kopl to dobře, brankář nedosáhl, ovšem obránce stál přesně, kde měl a gólu zabránil. Paul se objevil i v další příležitosti, kterou tentokrát byl rohový kop. Vlasťa našel přesně prostor, kde nabíhal Paul. Z těžké pozice přestřelil a ochozy jen zahučely. V dalším pokračování prvního poločasu to Vlasťa zkoušel sám. Střela levou byla zlikvidovaná gólmanem. Nike přesným pasem našel Páju, ten v pádu levačkou přestřelil. Další příležitost měl Nike, jeho tvrdá střela šla vedle. Následně Paul přihrával Mirovi, v poslední chvíli mu míč odskočil na zrádném terénu, a tak nemohl kvalitně zakončit. Hosté o sobě dávali také vědět a jen dva skvělé zákroky Mišu nezměnily stav zápasu. Poločas se pomalu blížil ke svému konci. Přesto měli naši kluci ještě dvě slušné příležitosti ke skórování. Nejprve táhnul útok Nike. Přesně poslal míč do lajny na Vlasťu, ten poslal přesnou přihrávku před bránu. Luďovi chyběl krok k zakončení do prázdné brány. Poločas ukončili naši autovým vhazováním, kterého se zhostil Mira. Přesně našel Paula, jeho zakončení kolenem skončilo mimo tři tyče. Poločas tedy skončil stavem 1:1.

Do druhé půle vletěli naši borci jako uragán. Vlasťa našel na lajně Luďu, střela z úhlu šla vedle brány. Paul chytře našel Nikeho, jeho střelu mířící pod břevno stačil gólman zlikvidovat. Nike měl i další příležitost. Výbornou kombinaci zakončoval levou do odkryté brány, bohužel terén ho taktéž zradil a netrefil. Gól visel doslova ve vzduchu a bylo jen otázkou času, kdy se naši kluci střelecky prosadí. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho. Přímý volný kop, k míči se postavil Mira a... Housle obránci ve zdi a následně i brankáři znamenaly vedení 2:1. Tenhle stav nevydržel douho. Rychlý aut hostí, šikovná teč útočníka a stav byl opět nerozhodný 2:2. Hosté byli při chuti a Miša musel řešit další těžkou situaci. Poradil si skvěle a gól nepustil. V dalším pokračování zápasu mířil vedle Nike po přihrávce Vlasti. Vlasťa asistoval i při další šanci. Tentokrát oslovil Miru, toho opět zradil nerovný terén a míč mu odskočil. Hosté vyzkoušeli pozornost našeho brankáře, střela šla nad bránu. Kluci chtěli převážit misky vah na naši stranu. K perfektnímu centru se k zakončení dostal Vlasťa. Volejem se snažil usměrnit míč. Při zakončení byl potažen za ruku, píśťalka pana rozhodčího zůstala němá. V záklonu nedokázal usměrnit míč do brány. Hosté hrozili především ze standartních situací. Důkazem byl rohový kop, který se snažili zakončit mezi nohama Mišu. Ten včas zcvaknul a nepustil míč za svá záda. Zápas se začínal přiostřovat. Přesto našel Luďa Paula, jeho hlavička mířila nad bránu. Zápas mířil do cílové rovinky a kluci chtěli početnému a hlasitému publiku dopřát radost z vítězství. Míč po trase Pája - Paul - Nike skončil vedle brány. V další příležitosti jsme měli opět smůlu. Pája vybídnul ke skórování Vlasťu, tyčka zastavila nadějnou střelu. Hosté vyrazili do smrtícího brejku. Výborně vyřešená přihrávka, útočník se ocitl zcela sám před prázdnou brankou. Já zavírám zápisník a otáčím se s vědomím třetího inkasovaného gólu. Když v tom Miša neskutečným zákrokem rukou stačil vyrazit jistý gól - BRAVO. V poslední šanci se objevil Nike po zahrání přímého volného kopu Paulem. Zakončoval mimo bránu a tak jsme se rozešli se soupeřem smírně 2:2.

Kluci v zápase makali a měli na vítězství. Bohužel nedokázali proměnit své šance, a tak se fanouškům, kterých přišlo v krásném počasí hodně a za to jim patří díky, neodvděčili výhrou. Nutno dodat, že SK Náklo prokázalo své kvality a výsledky posledních zápasů jistě nebyly náhodné. To vše znamenalo, že jsme si body rozdělili napůl.