FC Nasa - Sedlisko

Dne 25. 4. 2018 jsme na domácím hřišti v rámci pátého kola přivítali lídra tabulky Sedlisko. V první příležitosti se objevil Nike. Skákající míč se snažil zkrotit, byl však příliš blízko brankáře a ten stačil zabránit gólu. Hosté poprvé zahrozili střelou z úhlu. Miša si zkušeně pohlídal přední tyčku a střelu vyrazil. Do úniku po lajně se řítil Vlasťa. Střílená přihrávka prošla celým vápnem, aniž by míč stačil kdokoli tečovat. Po faulu na Luďu jsme dostali výhodu přímého volného kopu. K tomu se postavil Pája, střela šla vedle šibenice. Pája vybojoval míč pro Nikeho, gólman stačil rychle zmenšit střelecký úhel a Nike ho trefil. Pája byl faulovaný metr za vápnem a klukům se naskytla parádní příležitost otevřít skóre zápasu. K míči se tentokrát postavil Luďa. Provedl to mistrovsky. Po zemi přesně k tyči. Stav 1:0. Hosté chtěli hned vyrovnat. Dlouhý balón za naši obranu, útočník hostí zakončuje a Miša si připisuje další parádní zákrok. Paul chytře oslovil Renču, tomu chyběl krok k zakončení. Laďa krásně kombinoval s Vlasťou a zajímavá střela skončila na tyčce branky. Paul vyvezl míč sólem přes celé hřiště, narazil si s Renčou a nastřelil opět tyčku. Kluci si v obraně vybrali slabší chvilku asi v polovině prvního poločasu. Zaváhání však napravil Miša dalším bezchybným zákrokem. Kluci šli do přečíslení tři na jednoho. V poslední vteřině zradil Laďu terén a míč mu odskočil. Vlasťa při rohovém kopu našel přesně pravačku Paula, střela z jedné jen vytloukla bloky. Kneblik dlouhým autem našel Nikeho, ten neuvěřitelně těžký míč zpracoval a levačkou ho poslal přímo do šibenice. Stav 2:0. Klukům narostla křídla. Luďa se řítil do zakončení. Obránce ho nevypustil a svým obtěžováním donutil Luďu zakončit jen na rohový kop. Poločas se pomalu chýlil ke svému konci a my viděli ještě dva góly. Nejprve Vlasťa bleskově rozehrál na Paula. Zvednutá hlava nahoru v kombinaci s perfektní kopací technikou a my slavíme třetí branku. Stav 3:0. V poslední akci se představili hosté. Autové vhazování proskákalo až do naší brány. Naši kluci v duchu fair play přiznali lehkou teč. Tím pádem gól platil a stav byl 3:1. Tímto stavem tedy končí první poločas.

Druhý poločas začali aktivněji naši kluci. Nike se naznačením zbavil obránce, zakončení vnější šajtlí těsně minulo bránu soupeře. Renča aktivně presoval soupeře, až nakonec míč vybojoval. Sám se doslova probil soupeřovou obranou, těsně před zakončením mu míč utekl od nohy. Nike v šikovné kombinaci s Luďou pálil z otočky, bohužel jen do míst, kde stál připravený gólman. Luďa vybojoval míč pro Nikeho, křižná přihrávka naslepo na nabíhajícího Páju, který nestačil gólově zakončit i za přispění vyběhnuvšího brankáře. Vlasťa s Paulem se snažili prostřelit domácí obranu, ta všechny pokusy stačila zblokovat. Paul se krásně uvolnil, navedl si míč na levou nohu, hláška Matič, dobrá přízemní střela, kterou gólman stačil vyrazit nohou. Ke slovu se dostali také hosté. Na chvíli nás uzamkli ve vlastním obranném pásmu a doslova motali hlavy klukům. Bohužel při šikovném otočení útočníka už nedokázal nikdo zabránit střele, která skončila za zády bezmocného Mišu. Stav 3:2. Vrátit klid na naši stranu se obratem snažil Luďa s Nikem, kteří doslova tlačili míč do brány, ovšem neúspěšně. Renča efektně našel patou Paula, střela z dálky svištěla vedle. Zápas se pomalu blížil ke svému konci a soupeř bažil po vyrovnání. My měli tentokrát obrovské štěstí. Střela útočníka skončila na tyčce Mišovy brány. Když se v poslední šanci neprosadil Pája, kterému střelu vyrazil gólman, ukončil rozhodčí utkání s příznivým skóre 3:2 pro nás.

Zápas jsme potřebovali bodově zvládnout a to se také podařilo. Ba co víc, kluci měli více ze hry a celkově fotbal patřil k těm lepším, co můžeme v našich luzích a hájích vídat. Soupeř byl houževnatý a prokázal svou kvalitu, nicméně si dovolím tvrdit, že kluci zcela zaslouženě berou dva body za výhru. Vítězství je samozřejmě i zásluha fanoušků, kteří v početném množství vytvořili skvělou kulisu a neúnavně hnali naše bojovníky dopředu.