FC Nasa - MK Dl. Loučka

Dne 18. 10. 2017 jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo MK Dlouhá Loučka. V první příležitosti se objevil Nike po autovém vhazování Renču. Z velkého úhlu trefil pouze boční síť. Hned v zápětí přišla krásná kombinační akce, která šla po trase Renča - Pája - Nike. Nike to zkoušel efektně patičkou, bránu ovšem netrefil. Renča lítal po hřišti jako ďábel a vypomohl i v obraně dvěma důležitými obrannými zákroky. Hosté se dostávali pomalu do tempa a výsledkem byla nepříjemná střela z úhlu, kterou skvělým zákrokem vytěsnil Miša na autové vhazování. Jak moc nás mohla mrzet naše neproměněná šance jsme zjistili záhy. Dlouhé autové vhazování přeletělo úplně všechny a nedůsledně bráněný hostující útočník téměř z nulového úhlu poslal hosty do vedení. Stav 0:1. Kluci zapnuli na vyšší rychlost. Nike vybojoval a následně střílel. Trefil pouze gólmana. Pavel Knebl si v pěkné kombinaci narazil s Laďou, svou střelu namířil doprostřed brány. Vlasťa po sprintu přes celé hřiště dostal nabídku k zakončení. Míč měl ale na dlouhou nohu a trefil jen gólmana. Renča motal hostující obranu, vyslal přízemní přihrávku před bránu, míč proletěl celým vápnem bez povšimnutí. Při další šanci hostí se vytáhl opět Miša. Ve vzdušném souboji s obrovitým útočníkem se dostal nejvýš a přerušil tím akci. Pája rozehrál autové vhazování přímo na Pitrse, jeho střela letěla vedle branky. Hosté hrozili hlavně ze vzduchu a při jedné další hlavičce se zaskvěl Miša neskutečným reflexivním zákrokem - bravo. Nově příchozí Luďa si perfektně zpracoval těžký míč letící za obranu, po odskoku však bránu přestřelil. Luďa si vypracoval ještě jednu příležitost, bombu však namířil nad bránu. Poločas tedy skončil 0:1.

Druhou půli jsme se dlouho nemohli propracovat k nějaké kloudné akci, hosté hráli velice chytře, nikam nespěchali a jistili vše zezadu. Přesto nám byla nabídnuta možnost zahrávání přímého volného kopu. Pája si vzal slovo, střela šla vedle brány. Asi v polovině druhé půle dostal hostující obránce po druhé žluté kartě kartu červenou. My se mohli dostat do zápasu v přesilové hře trvající předlouhých deset minut. Opak byl ale pravdou, nedokázali jsme se dostat do nějaké vyložené příležitosti a tak byly výsledkem jen střelecké pokusy z velké vzdálenosti Pitrse, Vlasťu a Luďu, všechny přišly vniveč. Zmar nad zmar, tak by se dal nazvat tento zápas. Kluci začali trochu riskovat a bohužel po chybě v rozehrávce se dostal soupeř do brejku, který chladnokrevně proměnil. Stav 0:2. Pitrs zahrál přímý volný kop šikovně na Luďu, jeho teč vytáhnul gólman hostí nad bránu. Při další chybné rozehrávce hosté vystartovali do dalšího brejku a nedali Mišovi žádnou šanci. Stav 0:3. Při tomhle skóre odpískal rozhodčí konec utkání.

Zápas se nám vůbec nepovedl. Nedařilo se vůbec nikomu a tak jsme museli zkousnout hořkou pilulku v podobě domácí prohry. Neúspěch mrzí dvojnásob kvůli fanouškům, kterých se sešlo hodně. Nedá se nic dělat. Další příležitost předvést, že fotbal hrát umíme, budeme mít po dvou zápasech, které odehrajeme na hřištích soupeřů.