Fc Nasa - KZT Štěpánov

Dne 9. 5. 2018 jsme v rámci sedmého kola přivítali mužstvo KZT Štěpánov. Kluci se snažili hned od úvodního hvizdu určit tempo zápasu a vnutit soupeři náš styl. Rychle rozehraný aut Renči našel přesně Laďu, ten volejem bránu přestřelil. Pitrs dlouhým a přesným balónem poslal Páju po lajně, jeho prudkému přízemnímu centru scházela potřebná přesnost. Jako první donutil k zákroku brankáře hostí Renča. S jeho přízemní střelou si však dokázal poradit. Hosté hrozili především z autových vhazování kolem našeho vápna, i kvůli výškové převaze. Při jednom takovém musel Miša do souboje a uspěl. Pitrs našel skvěle autem Laďu, hlavička do protipohybu brankáře vypadala nadějně, brankář reflexivně vyrazil. Hosté se dostávali do šancí sporadicky, když už se jim to povedlo, tak to vždycky doslova smrdělo gólem. Důkazem byla střela z dálky, kterou Miša přes houf těl vůbec neviděl, ta skončila na tyčce. V další příležitosti už hosté trestali. Aut k našemu brankáři, trma vrma, odražení míče, ten nakonec skončil za zády Mišu. Stav 0:1. Kluci do toho opět šlápli. Paul adresoval střílenou přihrávku Pájovi, tomu projel míč pod podrážkou. Další obrovská příležitost přišla po krásné akci, která putovala po trase Paul - Vlasťa - Laďa. Střela se odrazila od břevna na brankovou čáru a ven. Nezachycený brejk hostí a neomylné zakončení pod tělem Mišu znamenalo vedení hostí 0:2. Situace přímo k uzoufání. Přesto nás vrátil do zápasu Paul, který si hluboko na naší polovině vzal míč od Pitrse, prošel celé hřiště a s ledovým klidem poslal míč do brány. Stav 1:2. Vyrovnat se snažil Vlasťa. Ideálně si narazil s Paulem, levačkou orazítkoval taktéž břevno. Laďa po rohovém kopu trefil obránce na brankové čáře a jeho smůla trvala nadále. Paul zahrál autové vhazování na Vlasťu, ten se položil do zakončení hlavou tak šikovně a přesně, že brankář byl bez šance. Stav 2:2. Na konci poločasu se tedy začínalo od začátku. Další aut, tentokrát Pája oslovil Paula, halfvolejem netrefil zařízení. Poslední akce prvního poločasu. Míč po ose Paul - Vlasťa - Pája - Paul a otočení výsledku bylo na světě. Stav 3:2.

První poločas byl velice náročný, hosté hráli houževnatě a takřka neúnavně. Přesto jsme dokázali otočit skóre a to bylo také hlavním tématem o poločase. Prostě jsme chtěli přidat gól a uklidnit celou hru. Začátek byl aktivnější v našem podání. Pitrs se doslova probil celou obranou. Dostal se do velikého úhlu, přesto zakončil a trefil tyčku svou levačkou. Paul zahrával rohový kop. Nám chyběl pohyb, tak to Paul nastřelil před bránu, kde stál Laďa tak dobře, že zády dostal míč do branky. Stav 4:2. Další střela Vlasti nenašla správný cíl. Hosté se nevzdávali. Doslova zamkli naše borce v pokutovém území. Série autů a rohů byla velice nepříjemná, přesto to kluci zvládli a nedovolili soupeři snížit skóre. Brejk z naší strany také neskončil gólem a tak přišlo to, co muselo. Velká zbraň hostí. Výhoz gólmana na vysokého útočníka, ten posouvá na sprintujícího spoluhráče. Střelu vyrazil Miša jen zpátky k útočníkovi, který měl nezvykle moc času dorazit dokonce i přes další Mišův zákrok do naší brány. Stav 4:3. Další várka našich nevyužitých šancí na sebe nenechala dlouho čekat. Pája se snažil zkrotit skákající míč ve vápně hostí neúspěšně. Nike z otočky mířil dobře, gólman klasickým semaforem zastavil balón mířící za jeho záda. Když kluci nevyužili další náběh, do kterého vyslal Nikeho Vlasťa, převzali otěže zápasu hosté. První příležitost ještě Miša doslova tygřím skokem ubránil. Z přímého volného kopu už se soupeř prosadil. Stav 4:4. Těžká rána, ze které jsme se už nedokázali vzpamatovat. Pan rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a my si museli chtě nechtě rozdělit body se soupeřem.

Vlažný začátek, povedené otočení skóre, i ztráta dvoubrankového vedení. To vše bylo k vidění v dnešním zápase. Nálada byla ponurá, jenže už se s tím nedá nic dělat. Musíme zatnout zuby a v dalších utkáních podat lepší výkon. Musím dodat, že soupeř si remízu vybojoval zaslouženě. Přesto, že hráli bez střídání, nevypustili jediný souboj a navíc udeřili v pravý čas.