FC Nasa - AC Karasov

Dne 20.9.2017 jsme na domácím hřišti v rámci 4. kola přivítali AC Karasov. Do první příležitosti se dostala dvojice Pája, Renča. Prvně jmenovaný krásným dloubáčkem našel Renču, následný volej šel gólmanovi do náruče. Hosté také ukázali drápky. Vystihli naši rozehrávku a řítili se na Mišu v přečíslení. Miša však dvěma skvělými zákroky zneškodnil příležitost hostí - BRAVO. Kluci ale vyrobili další chybu a tentokrát nás zachránila tyčka, od které se míč odrazil mimo bránu. Zápas měl spád. Naši kluci se řítili tři na jednoho, špatně vyřešená přihrávka zastavila tuto slibnou akci. Vzápětí se do brejku sunuli hosté, střela šla mimo bránu. Po téhle akci měli kluci zápas plně ve své režii a otázka nezněla, jestli vyhrajeme, ale o kolik. Paul se uvolnil, opřel se levačkou do míče, který skončil na tyči. Odražený balón se dostal k Luďovi, který byl však příliš blízko gólmana a ten stačil míč vyrazit. V dalších šancích se postupně objevovali Luďa, Nike, Renča, Paul. Naneštěstí všichni trefovali výborně pozičně postaveného brankáře. Smůlu protrhl až Pitrs. Po přihrávce od Paula propálil gólmana. Stav 1:0. Pavel Knebl se postavil k přímému volnému kopu, který vyrazil gólman přímo na Pitrse. Z dobré, ale těžké pozice Pitrs halfvolejem mířil přímo do šibenice, gólman reflexivně vytáhl tuto nádherně trefenou ránu. Další akce měla oči. Paul přistrčil Pavlovi Kneblovi, střela vedle. Hosté se dostali k zahrávání přímého volného kopu. Naše zeď udělala chybu. Rozestoupila se a Miša byl bez šance. Stav 1:1. Kluci dál bušili do soupeře, ale všechny střely Paula, Páji... vyrážel gólman, některé i s přispěním tyčky do zámezí. Miša nás podržel ještě na konci poločasu, kdy neuvěřitelným zákrokem udržel bezbrankový stav. Poločas tedy skončil 1:1.

Šancí jsme měli spoustu, přesto byl výsledek nerozhodný a tak si kluci museli dávat pozor na zadní vrátka. Paul motal s Luďou obranu hostí, předali Pitrsovi, ten z úhlu trefil boční síť. Při našem dalším nedorozumění trefili hosté břevno Mišovy brány. Paul to zkoušel taktéž z úhlu, gólman vyráží na rohový kop. Další šance Pitrse a Renči bohužel také neskončily gólem. Vlasťa vybídnul Páju ke skórování, jeho projektil mířící do šibenice trefil obránce nepříjemně do obličeje. Když jsme nedali dalších asi pět šancí, byla situace opravdu depresivní. Náš tým má ovšem obrovského bojovného ducha a tak Luďa zahrál rychle autové vhazování, navíc tak šikovně, že Paul stačil před brankářem tečovat a míč nezadržitelně mířil do brány. Stav 2:1. Kluci rázem dostali pohodu do svých nohou a soupeře doslova grilovali. Paul si narazil s Vlasťou, střela mimo bránu. Pája autem oslovil Paula, ten poslal před bránu centr hlavou, který si našel Nike, efektně nůžkami netrefil bránu. Pája zahrával další ze série rohových kopů. Oslovil Pavla Knebla. V náběhu patičkou za nohou poslal Pavel míč do brány potřetí. Krásná akce. Stav 3:1. Paul utekl po lajně všem, ideálně předložil Renčovi. Z bezprostřední blízkosti trefil Renča jen brankáře. Luďa se uvolnil proti dvěma obráncům, projektil zastavilo břevno. Miša ve druhém poločase neměl tolik práce. O to víc se cení jeho další zásah, kdy zneškodnil dobře provedený brejk dva na jednoho. Následně se do přečíslení řítil Luďa s Pájou a vyřešili ho náramně. Luďa přihrával, Pája zakončoval. Stav 4:1. Další krásnou akci, na jejímž konci byl opět aktivní Pája, kluci nevyužili. Luďa si našel odražený balón, diagonálou oběhl obránce a od břevna nezadržitelně poslal míč do brány po páté. Stav 5:1. V poslední akci se představil Renča, který motal obranu. Poslal míč před bránu, kde číhal Pitrs, tomu chyběl krok k zakončení.

Utkání jsme tedy dovedli do zdárného konce a výsledek byl myslím i přijatelný pro soupeře, z pohledu toho, že jsme měli šancí na tři zápasy. To však není důležité. Super je, že máme další dva body za vítězství. Kluky musím pochválit za bojovnost. Fanoušky (ne všechny) tentokrát úplně pochválit nemůžu. V době, kdy se klukům moc nedařilo skórovat, bych očekával podporu a ne posměšky a nadávky. Buďte skvělí, jako mnohokrát předtím, a podpořte ty naše borce, kteří jsou zatím stoprocentní a to myslím stojí za podporu. Děkuji.